Sedět: Prague Quiet Music Collective

16. 6. 2024 17:30, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.18600.cz/
Místo
Přístav 18600
Rohanský ostrov, Praha
zobrazit na mapě

Prague Quiet Music Collective vznikl s cílem prezentovat hudbu, která věnuje zvýšenou pozornost tichu, jemným detailům zvuku a plynutí času. Věří, že zvláště v uspěchané době „ekonomiky pozornosti“ a přehlcení podněty má velkou hodnotu ztišení, které umožňuje nahlédnout na krásu pomalosti, pomíjení, křehkosti i detailu. Pozornost věnuje nejen koncertní dramaturgii, ale také vytvoření jedinečného prostředí pro poslechový zážitek.

Představení Sedět přináší nevšední zážitek, ve kterém se spojuje čaj a hudba. Zážitek, který sahá až ke kořenům pití čaje jakožto kontemplativního rituálu v klasické čínské kultuře. Tyto obřady byly často doprovázeny hrou na guqin (čínskou citeru). Jeho tichý, jemný zvuk se nehodil na slavnosti ani hraní v ansámblech, své využití měl ale při sólovem meditativním hraní.

Právě tuto kontemplativnost tónů, která protéká šálkem čaje, se snaží zachytit i Prague Quiet Music Collective v čajovém obřadu doprovázeném živou hudbou. Improvizovaná hudební složka strukturuje časová dramaturgie přípravy čaje metodou gong fu čcha.

Dva hudebníci, tři nálevy, jeden společný čas.

Představení trvá cca 45 minut, poté následuje diskuze.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články