Shallov + Gróa + Dominik Prok

16. 6. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.meetfactory.cz
Místo
MeetFactory
Ke Sklárně 15, Praha
zobrazit na mapě

Bratislavská progresivní scéna pojí síly s islandským undergroundovým fenoménem. Shallov. se v rámci společného evropského turné s reykjavíckou kapelou Gróa vrací do Prahy v nové rozšířené sestavě, svůj sólový písničkářský projekt po jejich boku představí Dominik Prok z kapely 52 Hertz Whale.

Shallov. je hlučná, křehká, naštvaná, smutná, patetická, cynická, odevzdaná, stylizovaná upřímnost. Během uplynulých deseti let působili jako tříčlenná kytarová kapela stavící na charakteristicky organické a spontánní práci při zkouškách. V současné době prochází projekt proměnou, objevuje nové přístupy k tvorbě, větší zvukovou rozmanitost, minimalismus, syntezátory a poprvé taky texty ve slovenštině. Na koncertě představí Shallov. dosud nevydané skladby z připravovaného alba, a to v nové sestavě, kterou tvoří bratři Viktor a Dušan Ori po boku Antonína Kropáčka a Kristie Kardio.

Islandská kapela Gróa vtrhla na scénu v roce 2018 se svou hravou představivostí a DIY přístupem k tvorbě, v níž mísí vlivy post-punku a noise-rocku s art-popovými experimenty. V MeetFactory zahrají v rámci svého čtvrtého evropského turné, na nějž berou svoji čerstvou desku What I Like To Do.

Dominik Prok (52 Hertz Whale) nedávno vydal sólovou desku there is no rescure mission, we are safe, která je vyvrcholením jeho dlouhodobého snu o nezávislé umělecké realizaci. Deska je slovenskou odpovědí na tradici amerického či britského písničkářství, je to upřímná výpověď o jedné kapitole autorova života, se kterou se vyrovnává po svém. Hudbou.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články