Sirenita: Tempo del Sogno

20. 5. 2024 19:00, Plzeň

Typ akce
Divadlo
web
http://www.johancentrum.cz/
Místo
Moving Station
Koperníkova 56, Plzeň
zobrazit na mapě

U příležitosti Roku české hudby 2024 vzniká inscenace Sirenita: Tempo del Sogno, která přináší nový pohled na jedno z největších děl české operní tvorby – Dvořákovu Rusalku.

Bezprostředně vychází z prastarého mýtu o vodní bytosti, která touží po lásce člověka, ale vrství na ni koláž dalších textů, příběhů, skladeb a útržků z každodenního života. Tento nový Rusalčin příběh odvypráví jediná vypravěčka a hudebnice zároveň. Sirenita účastníky nechá ulehnout do náruče vln a pak je něžně stáhne pod hladinu. Do času snů. V nejtemnější hloubce, kde končí všechny vody světa, kam nedosáhne paprsek lidské mysli, je nesmrtelnost. Protože Rusalka je zároveň pohádkou, jakou čtou rodiče dětem před spaním, může se stát, že část příběhu si diváci sami vysní.

Součástí představení je i společná relaxace s hudbou. Účastníci se budou moci rozhodnout, jestli se ponoří do vlastní imaginace pomocí speciálních nástrojů a stanou se tak „součástí příběhu”, nebo budou dál sledovat představení v pozici diváků. Vše je dobrovolné. Během představení je možné sedět na židlích, ale i ležet na připravených matracích. Je doporučeno vzít si proto pohodlné oblečení.

Projekt je uskutečněn za finanční podpory Plzeňského kraje a Odboru kultury Magistrátu města Plzně.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články