Slast: Hello Marcel + Viah + další

2. 12. 2023 19:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.palacakropolis.cz/
Místo
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha
zobrazit na mapě

V rámci akce Slast v pražském Paláci Akropolis vystoupí umělci Viah, Hello Marcel, Joshek a Ban Jarnet.

Viah
Viah je elektronický holčičí tandem. Experimentují se synťáky, které se jim zrovna dostanou pod ruku, zpívají a tančí. V jejich hudební tvorbě se silně odráží surovost pražských sídlišť, ve kterých Vi a Rosa vyrostly. Dvě introvertní duše s neukojitelnou vnitřní potřebou exhibicionismu. Je to duo, nebo jsou tři? Přizvaly do projektu Tomáše Martínka aka TMA. Je to hudebník a multimediální programátor. Neustále se pohybuje na okraji alternativní elektronické hudby s prvky a postupy klasických skladeb. Silným motivem jsou pro něj rezonující plochy, tlumené hluboké beaty, pulzující sub-bass. Ambienci dokreslují fragmenty nahrávek městského prostředí.

Hello Marcel
Píše se rok 2018 a kámoši Adam a Šmáca vydávají první album. S písní Bůček se hlásí do Startéru Rádia Wave a ještě netuší, co tím způsobí na české klubové a festivalové scéně. Přesto si navzájem slíbí, že do toho dají všechno a upřednostní projekt před čímkoliv jiným. Nyní mají přes 135 koncertů pro veřejnost, 30 vydaných písní, 7 videoklipů a neutuchající chuť uvařit další párty. Mají shodný cíl a to vidět lidi tančit, smát se a společně si zazpívat.

Joshek
Po více než 20 letech aktivního DJingu patří Joshek do skupiny těch opravdu zkušených – klubových seniorů. Pestrou škálu stylů elektronické hudby servíruje bez přípravy konceptu, každý set tak vzniká v reálném čase přímo na místě, což zajišťuje stoprocentní unikátnost a přesně nula opakování. Projížďka z veselého elektro vrzání přes house music až do moderního techno bzučáku.

Ban Jarnet
Ban Jarnet je suše technická přesmyčka skutečného jména. Podobně suchý přístup se odráží v jeho technickém mixingu na 4 kanálovém kontroleru s efekty. Ten s sebou Ban Jarnet vláčí místo 10 gramů vážícího flash disku. Rytmika převážně bez melodií, která se opírá o moderní UK klubový zvuk. Svou selekci často skládá pouze z krátkých výseků skladeb a snaží se propojit experimentální tvorbu s běžnou clubbing party.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články