Smíchovem po stopách zahrad a letohrádků

25. 8. 2024 10:00, Praha

Typ akce
Ve měste
Místo
Štefánikova 12/68 - před vchodem do Českavárny Portheimka
Štefánikova 12/68, Praha
zobrazit na mapě

Dříve než tuto čtvrť ovládl průmysl, býval Smíchov malebnou oblastí šlechtických letohrádků a udržovaných zahrad. Do dnešních časů se z nich sice zachovaly pouhé zlomky, přesto je však možné naleznout ve zdejších ulicích překvapivé množství zeleně a v ní ukrytých památek. Účastníci se vydají na pouť proti proudu času a možná zjistí, že Smíchov může nabídnout mnohem více než jen pivovar a obchodní centra. Na vycházce se dozví, kde měl své letní sídlo architekt Kilián Ignác Dientzenhofer, kdo vytvořil půvabnou Medvědí kašnu, kde se nacházela nejstarší botanická zahrada v Praze a jak to bylo s Mozartem a krásnou pěvkyní Josefínou Duškovou.

Průvodcem komentované vycházky je Dagmar Winklerová. Organizátorem prohlídky je nezisková organizace Open House Praha, z. ú. Zisk z této akce jde na podporu její činnosti.

Důležité informace:

  • Místem setkání je před vchodem do Českavárny Portheimka (na adrese Štefánikova 12/68, směrem do parku).
  • Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ potřeby uveden na vstupence.
  • Předpokládaná délka akce je cca 1,5 hodiny.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • V případě nízkého zájmu si pořadatel vyhrazuje právo zrušit procházku a to nejpozději do 48 hodin před začátkem akce. Informace bude zveřejněna na portálu GoOut.net a zároveň na webových stránkách pořadatele.
  • Na vybraných akcích organizátoři pořizují fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací je možné najít zde.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články