Sobotní Bazaar – ukázky projektů

23. 3. 2024 15:00, Praha

Typ akce
Divadlo
web
http://www.alfredvedvore.cz/
Místo
Alfred ve dvoře
Františka Křížka 36, Praha
zobrazit na mapě

Sobotní Bazaar se stal tak neodmyslitelnou součástí programu, až z něj nakonec nenápadně vyrostl festival ve festivalu. Ukázky Live Performance Bazaar Residencies budou na své stálé i nově příchozí návštěvníky čekat 23. března v již domovském prostoru progresivního pražského divadla Alfred ve dvoře.

Diváci budou mít příležitost zhlédnout ukázky právě vznikajících děl tanečních i divadelních umělců a umělkyň působících ve střední a východní Evropě. Jedná se o přímý a aktuální dialog s právě vznikající uměleckou praxí, která se ještě s divákem v mnoha případech nesetkala. Aby se mohlo takové umění nadále vyvíjet, potřebuje publikum a jeho citlivé vnímání všeho, co se nachází pod povrchem i nad ním. I tentokrát se bude jednat o široký záběr témat, přístupů a osobností. Provokativní, překvapivé, a především neokoukané ukázky mohou diváci následně reflektovat v rámci podnětných moderovaných diskusí.

Daniela Komędera & Dominik Więcek (PL): Ship to wreck
National Performance Art Theatre Collective (HU): Miss Hungary
Roman Poliák & Antonie Rašilovová (CZ): Zadním vchodem na Hrad
Yana Reutova & coll: (CZ/UA): Womenhood

Zatímco se polští umělci Daniela Komędera & Dominik Więcek chystají zcela odevzdat a přeměnit ve zpěvačku Florence Welsh a baletku Sylvie Guillem, Noémi Szántusz, Zsófia Rebeka Kozma a Mikolt Tózsa z Maďarska žijí svůj národní sen. Nebo jen hrají hru bez výhry? Roman Poliak a Antonie Rašilovová se chystají investigovat žurnalistiku – odvážnou praxi radikální žurnalistiky jako občanské gesto. Ukrajinské taneční tvůrkyně Yana Reutova a Nika Horiacha se spolu s českou houslistkou Janou Kubankovou se inspirují setkáním se speciální brazilskou hostkou Clarou de Costa a zkoumají, jak mohou ženy utkat svůj vlastní narativ a identitu.

Vybrané projekty jsou součástí programu Live Performance Bazaar Residencies s finanční podporou Evropské unie.
Program Sobotního Bazaaru bude probíhat v anglickém jazyce.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články