Sophie Hutchings + support: David Boulter

11. 4. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.palacakropolis.cz/
Místo
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha
zobrazit na mapě

Australská klavíristka a skladatelka Sophie Hutchings přiveze do Prahy své nové album A World Outside, které představí 11. dubna v Paláci Akropolis. Hudebnice se tak navrátí přesně po 7 letech od své české premiéry v rámci Music Infinity.

Meditativní hudbu australské skladatelky Sophie Hutchings ocení zejména příznivci tvorby Michaela Nymana, Maxe Richtera nebo Nilse Frahma. Časopis Mojo zařadil její debutové album Becalmed z roku 2010 mezi pět nejlepších nezávisle vydaných desek a ohodnotil jej jako „strhující, vitální a majestátně melodické“. Sophie Hutchings následně vydala několik dlouhohrajících alb – to poslední, předloňské Wide Asleep se objevilo v několika výročních žebříčcích. Klavíristka byla také nominována na australskou cenu National Live Music Awards jako nejlepší instrumentální hudebník. Její kompozice na deskách doplňují smyčcové aranže i vokální sbory. V roce 2017 se navrátila nejen svým EP Byways, tentokrát pro severský label 1631 vážné hudby a také pátým albem Yonder, se kterým se naposledy objevila v Česku roce 2018 v kavárně Potrvá.

Pro své sedmé album vstoupila Hutchings v roce 2019 do Sydney's Trackdown Studios vyzbrojena sbírkou již složených skladeb a výběrem nově složeného materiálu. Ve spolupráci s dlouholetými spolupracovníky Peterem Hollem a Jay Kongem bylo výsledné album Scattered on the Wind vydáno na Mercury KX na začátku roku 2020. Předloni pak doplnila svou diskografii osmým albem Echoes in the Valley a do třetice se na labelu Mercury KX (Olafur Arnalds, Lambert, Luke Howard ad.) navrátila loni na konci roku s devátým albem A World Outside, které také přijede představit v dubnu pražskému publiku.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články