Spectaculare 2024

24. 2. 2024 - 16. 4. 2024, Praha

Typ akce
Festival
Místo
Praha – různá místa
, Praha
zobrazit na mapě

Multižánrový festival Spectaculare propojuje hudbu, která je páteří celého festivalu, s dalšími formami vizuálního umění (film, divadlo, videoart, videomaping či fotografie). Cílem je prezentovat nejnovější trendy na poli audio-vizuální kultury a podněcovat tak místní kreativní potenciál.

Hudební dramaturgie festivalu 11. ročníku je pestrá a pohybuje se na poli současné elektronické i soudobé akustické hudby, soudobé podoby ambientu a fúzí post-rocku, jazzu, etnické či soudobé vážné hudby. Cílem festivalu je rozšíření nabídky novodobého umění s důrazem na kvalitu a osobitost představených projektů. Festival propojuje zahraniční interprety se scénou domácí, a to formou společně připravených vystoupení premiérově uvedených v rámci festivalu.

Projekt nabízí návštěvníkům a profesionálům v oblasti kultury jedinečné umělecké zážitky, možnost srovnání a dále ukazuje, jakým směrem se bude tato část uměleckého spektra dále ubírat. Významnou součástí projektu je také edukační složka – workshopy za účasti zahraničních lektorů, jež v rámci projektu poskytují možnost konfrontace pro laickou i odbornou veřejnost.

Dramaturgem festivalu je Josef Sedloň.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články