Stand up down + křest knihy

11. 12. 2023 18:00, Brno

Typ akce
Ve měste
web
http://divadlonaorli.jamu.cz/
Místo
Divadlo na Orlí
Orlí 19, Brno
zobrazit na mapě

Divadlo actor-specifc: Downův syndrom jako divadelní stylizace je publikace Jitky Vrbkové reflektující specifickou uměleckou tvorbu v Divadle Aldente – divadle, kde hrají herci s Downovým syndromem vedle profesionálních divadelníků bez handicapu. Křest knihy proběhne v rámci inscenace Stand up down.

Stand up down je talk show s herci Divadla Aldente o herectví, zálibách, lásce a všem, co je zrovna napadne. Protože když chce být člověk hercem, tak musí udělat něco, aby se nestyděl: třeba hrát naplno, ať se děje, co se děje nebo dopřát svým divákům emoční příděl.

Žánr stand up comedy dnes dělá téměř každý. Málokdo se ale dovede vyjádřit tak pravdivě a upřímně jako herci s Downovým syndromem. Ti svými neobyčejnými způsoby vyjádření a smyslem pro humor hovoří o obyčejných tématech z jejich aktuálního života: o rodině, lásce, koníčcích či snech do budoucna. Nejen, že tak „uleví“ sami sobě, navíc nevšedně přibližují problematiku své sociální bubliny i širší veřejnosti.

Stand up down jsou neobyčejné rozhovory o obyčejných věcech za doprovodu kapely v podání Jana Kyncla, Ondřeje Klíče a dalších. Show moderuje, nebo se o to aspoň snaží, Filip Teller. Vydatně mu s jeho nelehkým úkolem pomáhá výjimečná asistentka Martina Trusková.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články