Staroměstská procházka po domovních znameních na objednávku

1. 1. 2016 - 1. 1. 2038, Praha

Typ akce
Ve měste
web
https://www.upm.cz/dum-u-cerne-matky-bozi/
Místo
Dům U Černé Matky Boží
Ovocný trh 19, Praha
zobrazit na mapě

Staroměstská procházka po domovních znameních na objednávku s UPM v Praze.

Domovní znamení spojují uměleckořemeslnou práci s architekturou, objevují se na mnoha pražských domech a písemné záznamy vypovídají o tom, že jejich počet je v Praze nejvyšší v celé Evropě. Nejstarší pražská domovní znamení pocházejí ze 14. století. V roce 1770 je císařovna Marie Terezie nahradila čísly popisnými. Mnoho znamení se naštěstí dochovalo dodnes. A proč UPM jejich cyklus procházek rozšířilo právě o procházky po domech s domovními znameními? Protože i dnes mohou tyto uměleckořemeslné značky inspirovat umělce k tvůrčímu počinu, jak potvrzuje cyklus domovních znamení z opalinového skla Martina Janeckého, který byl poprvé vystaven v Uměleckoprůmyslovém muzeu od června do začátku září 2022 na jeho výstavě Hvězdáři a jiné studiové práce ze skla.

Účastníci obou procházek se s fotografií cyklu skleněných domovních znamení Martina Janeckého vydají objevovat reálná domovní znamení a zkoumat, kterými z nich se český sklář s mezinárodním renomé inspiroval. Tato trasa procházky po staroměstských domovních znameních dovede účastníky od Domu U Černé matky Boží až k hlavní budově UPM.

Praktické informace:

  • Sraz účastníků: před Domem U Černé Matky Boží
  • Délka programu: 90 minut
  • Platnost voucheru: 1 rok od data nákupu
  • Termín uplatnění: Termín uplatnění voucheru/programu je nutné domluvit na emailu objednavky@upm.cz nejpozději 7 dní předem v pracovních dnech.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články