Tajemství vil Petschků v Bubenči

17. 3. 2024 14:00, Praha

Typ akce
Ve měste
Místo
Prostranství u křižovatky ulic Pelleova, Jaselská a Pod Kaštany
, Praha
zobrazit na mapě

Procházka pražskou vilovou kolonií Bubeneč účastníky zavede k rezidencím jedné z nejbohatších rodin první republiky. Petschkové v Bubenči vlastnili více než desítku domů, některé vybudované dle projektu jejich „dvorního“ architekta Maxe Spielmanna. Na procházce se účastníci dozví, kde bydleli jednotliví členové pražské větve Petschků, ale i celou řadu dalších zajímavostí z jejich historie, jakou například volili sňatkovou strategii napříč generacemi či jak proběhlo vyrovnání mezi nimi a ČSSR v 80. letech 20. století za část majetku konfiskovaného na základě Benešových dekretů. Součástí vycházky je i výstup tajnou stezkou vedoucí kolem slavné vily Bianca.

Lektorem komentované vycházky je Michal Šedivý. Organizátorem je nezisková organizace Open House Praha, z. ú. Zisk z této akce jde na podporu její činnosti.

Praktické informace:

  • Místem setkání je malé trojúhelníkové prostranství u křižovatky ulic Pelleova, Jaselská a Pod Kaštany. Přesné souřadnice místa srazu jsou: GPS 50.0993406N, 14.4068811E.
  • Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ potřeby uveden na vstupence.
  • Předpokládaná délka akce je cca 80 minut.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • V případě nízkého zájmu si pořadatel vyhrazuje právo zrušit procházku a to nejpozději do 48 hodin před začátkem akce. Informace bude zveřejněna na portálu GoOut.net a zároveň na webových stránkách pořadatele.
  • Na vybraných akcích organizátor pořizuje fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.

Jazykem procházky je čeština. Vycházku s anglickým výkladem je možné nalézt zde.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články