Temporary Club Closing x Shape: Zaumne + Ursula Sereghy + další

30. 4. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.petrohradskakolektiv.com/
Místo
Petrohradská kolektiv
Petrohradská 438/13, Praha
zobrazit na mapě

V úterý 30. dubna se v galerii Jedna Dva Tři uskuteční závěrečný večer cyklu Temporary Club. Současně bude v Petrohradské probíhat instalace/intervence v prostorách bývalého kina ve vnitrobloku, která je výstupem rezidence SHAPE+.

Zaumne (Mateusz Olszewski) je polský zvukový umělec, badatel lidských nálad, atmosfér, internetové kultury a jejího zvukového obsahu. Aspekty intuice a nad-racionality jsou hlavními pilíři jeho tvůrčí praxe. Ve svých kompozicích pracuje s pečlivě zpracovanými vokálními samply a terénními nahrávkami, stejně jako s jemnými zvuky, které vyvolávají fenomén ASMR. Jeho diskografie zahrnuje alba, která zkoumají témata osobních prožitků, materiality, intimity, paranormálních vjemů a snů.

Ursula Sereghy je pražská producentka elektronické hudby, instrumentalistka, držitelka ceny Vinyla za objev roku 2022, Shape Platform+ alumni a člen edukačního projektu Synth Library. V září roku 2021 Ursula vydala debutové EP OK Box na labelu Gin&Platonic, které sklidilo úspěch na české i zahraniční scéně. OK Box se umístil na žebříčku nejlepších alb roku 2021 magazínu The Quietus. Ursulina charakteristická zvuková paleta a organická propletenost roztříštěných rytmů se propojují s lehce ironicky znějícími chorály a field recordings zachycující hluky měst a civilizace poslouchané z velké dálky. Rytmické struktury často opisují delší nebo složitější vzorce než je obvyklé, dojem chaosu je tedy odvislý především od posluchačovy představy pořádku a srovnanosti. Skladby tvoří malá zákoutí, určité typy soundtracků k událostem každodenního života, které pak možná mohou být chápány v lehce jiném světle. Mohli by být určitými vodítky v detektivní práci za hledání mnohostrannosti reality a vnímání vlastní subjektivity, která je tak nepřehledně spletená s všeobjímajícími vlivy mýtů a kultur vytvářející to, čemu se říká „normalizovaná realita“.

Instalace/intervence Michala Cába, Pauly Gründorferové a Marie Komarové: Umělecká praxe v oblasti konceptuálního a procesního umění, site specific intervence, zvukové sochy a performance.

Program:

  • 19:00–22:00 Kino Petrohradská: Instalace/intervence Michala Cába, Pauly Gründorferové a Marie Komarové
  • 19:30–21:00 Jedna Dva Tři Gallery: koncert Ursuly Sereghy a Zaumne

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články