Terapie sdílením Reset

12. 12. 2023 19:00, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://www.bezzabradli.cz
Místo
Divadlo Bez zábradlí
Jungmannova 31, Praha
zobrazit na mapě

Lidstvo žije v době, kdy dovolilo digitálnímu světu, aby se stal součástí jeho reality, každodennosti a vztahů. Možná je čas se zastavit a udělat reset. Večer plný diskuze o tom, jak najít rovnováhu, jak používat technologie a sociální sítě tak, aby neovládaly životy a vztahy víc, než si lidé vědomě přejí. Impuls k dodání odvahy ke změně.

Technologie a digitální svět dokáží naplňovat lidské přání a touhy, lidé se baví, ale také do tohoto virtuálního prostoru utíkají a jejich životy jsou kvůli tomu často i velmi komplikované. Slibují neustálé dosahování slasti. A ujišťují lidi v tom, že nic jiného než slast si nezaslouží. Ti jsou odpoutaní od svých dalších emocí, dokonce se jich začínají bát. Vyhýbají se jim. Vytěsňují je. Přestávají být sami sebou a často žijí život někoho jiného.

Umělkyně Ester Geislerová a párový terapeut Honza Vojtko vzkazují: „S výše popsaným jsme se setkali díky projektu ‚Terapie sdílením‘ a sledováním vztahové online komunikace stovky tisíců lidí. Neustále jsme naráželi a narážíme na téma problémů ve vztazích vycházejících z pasti života v digitálním světě. Je více než jasné, že je důležité naučit se rozvíjet životní kompetenci digitální rovnováhy. Takzvaný digitální balanc. Přijďte s námi hledat rovnováhu, jak žít v digitálním světě a používat technologie tak, aby neovládaly náš život víc, než si sami vědomě přejeme. Přijďte se s námi Resetovat!“

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články