The 502s + support: Darren Kiely

10. 12. 2023 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
https://www.rockcafe.cz/
Místo
Rock Café
Národní 116/20, Praha
zobrazit na mapě

Americká indie-folková kapela The 502s vystoupí 10. prosince v Rock Café. Jako support vystoupí Darren Kiely.

Kapela The 502s přináší sluneční energii floridských pláží. Jejich energie jim vysloužila nálepku „té nejradostnější kapely na světě“. Hit Just A Little While se stal jednou z nejvirálnějších písní konce roku 2021 a v žebříčcích se držel ještě několik měsíců.

Cesta orlandské formace započala v momentě, kdy si zpěvák Ed Isola koupil na střední za 100 dolarů banjo a obvolal několik svých přátel, kteří dodnes tvoří sestavu kapely. Jméno The 502s si vybrali podle adresy domu, kde se scházeli a kde svým nejbližším poprvé představovali vlastní skladby. První úspěch zaznamenali ještě před vydáním prvního EP – podařilo se jim zvítězit v lokální soutěži začínajících kapel a zajistit si slot na Okeechobee Music & Arts Festival, kde představili skladby z debutové desky Because We Had To (2018).

Největší úspěch jim o 3 roky později přinesla virální skladba Just A Little While z druhého alba Could It Get Any Better Than This, kterou díky TikToku slyšely miliony posluchačů. Píseň doputovala na 4. místo ve folkových playlistech na Spotify a top desítku neopustila několik měsíců. Bodovala také v žebříčku Billboard’s Hot Rock and Alternative.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články