Three of Seven: Šmoldas – Zerna – Simpson

29. 7. 2024 21:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.jazzdock.cz/cz/
Místo
Jazz Dock
Janáčkovo nábřeží 2, Praha
zobrazit na mapě

Tři ze sedmi kontinentů planety přispěli každý jedním muzikantem ke vzniku mezinárodního jazzového tria Three of Seven: Evropu reprezentuje kytarista Libor Šmoldas, vzdálenou Austrálii rodák z Adelaide kontrabasista Sam Zerna a Severní Ameriku bubeník původem z Kalifornie Jesse Simpson. Bodem, který všechny tři spojuje, je jazzová mekka New York, město, kde Sam Zerna žije, Jesse Simpson studoval na Manhattan School of Music a kam Libor Šmoldas pravidelně jezdí koncertovat a natáčet desky. Kombinace jazzových standardů a původních skladeb všech tří členů Three of Seven. Hudební projev tria je plný improvizace, radosti ze hry a v neposlední řadě instrumentálního mistrovství, které je ovšem vždy ve službách melodie a hudebnosti. Vzhledem k odlišným kulturám a hudebním scénám, ze kterých Libor, Sam a Jesse vycházejí, je výsledný styl velmi pestrý a zárověň harmonický propojený společnou láskou k jazzové historii a otevřeným přístupem k improvizaci.

Libor Šmoldas je jazzový kytarista. Mezi světovými kluby, kde vystupuje, nechybí Ronnie Scotts, Pizza express, Smalls, Iridium, Blue Note, Birdland, Dear Head Inn, B flat, Porgy and Bess nebo Bennetts Lane. Hrál a nahrával se světovými muzikanty, jakými jsou George Mraz, Jeff Ballard, Sam Yahel, Bobby Watson, Adam Nussbaum, James Morrison, Brian Charette, Gregory Hutchinson, Jon Faddis či Jay Anderson. V Čechách má na kontě spolupráci s kompletní jazzovou špičkou, včetně například Ondřeje Pivce, Roberta Balzara či Davida Dorůžky. Vydal pod svým jménem jedenáct alb a řadu dalších jako spoluhráč. Český i mezinárodní tisk se shoduje na jeho vysokých kvalitách a předním postavení mezi evropskými jazzovými kytaristy.

Samuel Zerna je Australský basista působící v New Yorku. Kromě Austrálie a USA vystupuje také v Evropě, Velké Británii, Číně nebo například na Novém Zélandu. Mezi hudebníky, se kterými spolupracuje nechybí špičky New Yorské scény kytarista Mike Moren, saxofonista Chris Cheek či držitel ceny Grammy Rogerio Boccato. Pravidelně také spolupracuje s významnými umělci ze světa hudebního divadelního světa, včetně držitele ceny Tony Francise Ruffelle (Les Miserables) nebo Catherine Porter. Sam se objevil na vice než dvaceti albech, včetně I Wrote You a Song od Emmy Stephenson a Come Croon with Me vycházející hvězdy Marka Williama.

Jesse Simpson je bubeník původem z Kalifornie. Byl studentem legendárního bubeníka Donalda „Ducka“ Baileyho, v roce 2007 se přestěhoval do New Yorku, kde vystudoval Manhattan School of Music. Na New Yorské scéně vystupoval s Joe Lovanem, Johnem Abercrombiem, Chrisem Cheekem, Brianem Charettem a mnoha dalšími. Od roku 2022 žije v Čechách a pokračuje v koncertování hlavně na Evropských pódiích.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články