Tichá hrdinství: Milena a Leopold – příběhy z padesátých let

21. 8. 2024 16:00, Brno

Typ akce
Výstava
web
https://institut.pametnaroda.cz/brno/
Místo
Institut Paměti národa Brno
Radnická 10, Brno
zobrazit na mapě

Institut Paměti národa a brněnský TIC pro návštěvníky připravily jednotnou vstupenku „Digitální historie“, která vezme návštěvníky za zvýhodněnou cenu do expozice Tichá hrdinství a na výstavu Ohnivý kůň a drak na Nové radnici.

O letních prázdninách je vstup do expozice pro všechny děti (12+) v doprovodu dospělých vstup zdarma.
A na všechny, co se prokáží kartou Klubu mladého diváka čeká přes léto zvýhodněný vstup za 100 Kč.

Výstava Tichá hrdinství je interaktivní expozice, skrze kterou se návštěvníci vypraví do historie 20. století. Nebudou ale jen poslouchat vyprávění pamětníků, kteří zažili totalitní režimy – sami se aktivně zapojí do zkoumání vzpomínek a pomocí tabletu budou moci dobrodružství aktivně ovlivňovat a utvářet. Pomohou jim k tomu nejen netradiční projekce, ale i vizuální a zvukové efekty, interaktivní obrazovky nebo rozšířená realita.

Inspirativní životní příběhy Mileny a Leopolda potvrzují, že ne o každém hrdinovi se učí v hodinách dějepisu. Pro výstavu byly vybrány příběhy z více než deseti tisíc rozhovorů ze sbírky Paměti národa a spojuje je jedno: oba nezištně svými odvážnými činy pomáhali druhým, navzdory tomu, že tím často riskovali vlastní bezpečí. Chtěli usnadnit život těm, kteří žili v nesnadné době padesátých let.

Milena zavede návštěvníky do jáchymovských dolů, odkud pašovala dopisy a kde se zamilovala do jednoho z vězňů. S Leopoldem Färberem zase nahlédnou mezi partyzány i do komunistického vězení padesátých let.

Jednotlivé prohlídky začínají v pevně stanovených časech. Toto opatření umožňuje návštěvníkům užít si prohlídku v intimní atmosféře, a zároveň plynule přecházet mezi jednotlivými zastávkami příběhu.

Praktické informace:

  • Pokladna otevřena vždy 30 minut před začátkem prohlídky.
  • Prohlídka trvá 90 minut.
  • Výstava je vhodná od věku 12 let.
  • Součástí obsahu jsou i záběry znázorňující násilné chování a zbraně.
  • Výstava není vhodná pro epileptiky a osoby s respiračními problémy.
  • Při zakoupení vstupenky pro dvojici absolvují oba návštěvníci stejnou prohlídku, při níž se dělí o tablet s interaktivními prvky a mobil, ve kterém zní pouze zvuk.
  • Za zvýhodněnou cenu 250 Kč je možné si koupit vstupenku do expozice a prohlídku Radniční věže dohromady.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články