Tomáš Linka & Přímá linka

9. 10. 2024 19:00, Brno

Typ akce
Koncert
web
http://www.semilasso.cz
Místo
KC Semilasso
Palackého Třída 126, Brno
zobrazit na mapě

Známý countryový zpěvák a hráč na foukací harmoniku Tomáš Linka připravil nový pořad k 55. výročí svého působení na profesionální scéně. Prošel slavnými country skupinami jako Greenhorns, Fešáci, Kanafas, Cadillac PB a od roku 1999 má I svou doprovodnou kapelu Přímá linka.

Zájezdový repertoár je sestaven z jeho nejznámějších a nejslavnějších písní ze všech těchto kapel, kde léta působil a vzpomene písněmi I na svého přítele a kolegu Michala Tučného, se kterým v několika výše zmíněných skupinách účinkoval. Měli spolu také chalupy ve známých jihočeských Troškových Hošticích, kde Tomáš Linka mnoho let zpíval na známém festivalu Stodola michala tučného. Písněmi se během koncertu bude vzpomínat také na Jana Vyčítala, Mirka Hoffmanna a nebo Pavla Brümera.

Tomáš Linka vydal během Covidu svou autobiogarfickou knihu s názvem Paní má se má . O té během koncertu také vypráví a s diváky jí pokřtí. V letošním roce vydává také DVD se záznamem koncertu k 25. výročí založení skupiny Přímá linka a k 20. výročí svého hudebního festivalu v kempu Vochtánka v Potštejně. S kapelou Přímá linka jej doprovází I někteří členové skupiny Fešáci.

Obsazení: Tomáš Linka – zpěv, foukací harmonika, Antonín Kny – kytary, zpěv, Miroslav Roček – housle, mandolína, klávesy, zpěv, Ladislav Bartoš – basa, zpěv, Jan Malý – steelkytara, banjo, Pavel Martínek – bicí nástroje, perkuse

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články