U Hitlerů v kuchyni

26. 5. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Divadlo
web
https://www.divadlodisk.cz/
Místo
Divadlo DISK
Karlova 26, Praha
zobrazit na mapě

Inscenace pouze pro otrlé diváky.

Dva mladí snílci se potkají na nádraží někde uprostřed maďarské puszty, jistý Josif a Dolfi, a předhánějí se, čí vize prospěje lidstvu víc, aby všude co nejrychleji zavládl blahobyt, mír a klid – ne takhle nezačíná vtip, ale sarkastický sled těch nej(ne)obyčejnějších výjevů ze života Hitlera a jeho říše.

„Kdo by byl býval řek, že se z vegetariána, umělce, filosofa a pacifisty (!) vyklube taková svině? Kdo by byl býval řek, že se osudové setkání moderních dějin odehraje zrovna v Brně? Kdo by byl býval řek, že Březinka nejsou žádné lázně? Že mocného Führera sužuje kromě impotence i syndrom vyhoření? Že víc než Evu miluje lentilky a svou vlast – Jižní Ameriku. A rasistou ve výsledku vlastně ani nebyl?“

V kabaretním víru písní a hraných výstupů se mísí „fantasmagorično“ s ověřitelnými fakty tak důmyslně, že diváci ani nepostřehnou, kde začíná ta nejneuvěřitelnější pravda a končí důvěryhodná lež.

„A to přitom fašizmus původně vznikl jako sympatické hnutí, které bylo namířeno proti stálému zpožďování vlaků.“

U Hitlerů v kuchyni aneb Černohumorná groteska A. Goldflama okořeněná mimo jiné písněmi The Tiger Lillies s texty M. Hanuše.

Upozornění: Není vyloučeno užití pyrotechnických, kouřových a čichových efektů. Dále budou diváci v průběhu představení vystaveni nekorektnímu humoru, vulgarismům, hlasité hudbě a hrozí i momenty překvapení na pomezí šoku. Na úhradu psychické, či jiné újmy neexistuje právní nárok.

Vhodné pro diváctvo starší 12 let. Horní věková hranice není omezena.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články