Ufomammut + Drom

21. 11. 2023 20:00, Brno

Typ akce
Koncert
web
http://kabinetmuz.cz
Místo
Kabinet múz
Sukova 4, Brno
zobrazit na mapě

Po více než dvě desetiletí Ufomammut kombinují těžkost a majestátnost sludge-metalových riffů s výrazným vlivem psychedelické tradice, čímž vytváří pestrobarevný vesmír. Dynamické hudební světy, které od roku 1999 vybízí k rozjímání a absolutnímu prozření.

Aktuální řadovka Fenice (italsky „fénix“) z roku 2022 opět vyšla na labelu Neurot Recordings a představuje nekonečné znovuzrození a schopnost začít znovu (i když je vše odsouzeno k záhubě). Zatímco kapela je známá svými psychedelickými cestami do vzdálených končin kosmu, Fenice je mnohem introspektivnější poslechový zážitek. Album je první nahrávkou s novým bubeníkem Levrem, který se připojil ke dvojici Poia (Guitars and Fxs) a Urlo (Bass, Vocals, Fxs and Synths). Nová sestava značí novou kapitolu v historii kapely a odhaluje intimnější i svobodnější zvuk.

Je tomu pět let, co liberecká kapela Drom vydala svou poslední řadovou desku Tady bůh není! inspirovanou koncentračním táborem Lety. Drom však ze zorného pole nikdy nezmizeli a čas od času se připomenou skvělým splitkem. Ať už to byla poslední nahrávka UR s Tengri nebo třeba Fullmoon Alchemy Narcotic Session s Blues For The Redsun. Letos na podzim se Drom vrací do Kabinetu s typickými emocionálními erupcemi, poryvy nejtvrdších kytar i klidnými místy určenými pro rozjímání.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články