Úhel pohledu

16. 3. 2023 - 30. 11. 2023, Praha

Typ akce
Výstava
web
http://www.dox.cz/cs/
Místo
DOX Centrum současného umění
Poupětova 1, Praha
zobrazit na mapě

„Svět je místo, které vzniká a existuje z velké části v našich představách. Jak si představujeme místo pro umění? Galerie? Ulice? A jak by mělo vypadat to pro učení? Školní třída? Cokoliv jiného než třída?“ Hranice mezi výstavou a učebnou je neostrá. Ve hře je tu místo, čtyři umělecká díla, rozšířená realita a percepční chyba. Zapojení diváka je možné a dobrovolné. Úhel pohledu je prostorem znejistění, ale i nové zkušenosti; prostorem, který ukazuje potenciál chybování, změny nastavení mysli, narušení stereotypů a omezení strachu.

Od roku 2014 realizuje Centrum DOX vzdělávací programy, které přesahují z oblasti současného umění do sociální psychologie. Programy využívají kromě uměleckých děl i poznatků psychologů a pedagogů jako Philip Zimbardo, Carol Dwecková a mnoha dalších. Proč? Na jednu stranu reflektuje současné umění svět v tom nejširším slova smyslu. A na druhou umí provokovat a angažovat se, hrát (si). Umění a učení (se).

Výstavu doprovází řada akcí a vzdělávacích programů pro školy. Projekt se uskutečňuje za finanční podpory Evropské unie.

Odborná spolupráce: Michal Kučerák, Lucie Laitlová, Eliška Slováková
Umělci: Epos 257, Matěj Hájek, Petr Vančura, Mushon Zer-Aviv

Autorem konceptu a interaktivní instalace je SKULL studio. AR realizaci připravili ve spolupráci s Augg.io a Petrem Vančurou. Zvláštní poděkování patří Saře Polak.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články