Umění bez cenovky: Dobrovolníci v srdci kultury

6. 12. 2023 18:00, Praha

Typ akce
Ve měste
web
https://www.tvurcidum.cz
Místo
Tvůrčí dům Elišky Peškové
Elišky Peškové 333/7, Praha
zobrazit na mapě

Co motivuje lidi k tomu, aby se stali dobrovolníky a jaké má dobrovolnictví přínosy pro jejich život? Jak se dobrovolnická práce v oblasti kultury liší od dobrovolnictví v charitativním sektoru? Jak kulturní organizace získávají dobrovolníky a udržují jejich zájem a nadšení? Lze se inspirovat různými modely a zkušenostmi ze zahraničí? To jsou jen některé z otázek, které zazní v panelové debatě věnující se roli dobrovolníků v kulturním a uměleckém prostředí. Cílem debaty je hlouběji pochopit jak funguje dobrovolnictví v kultuře a poukázat na jeho význam pro demokratickou společnost. Debata se uskuteční u příležitosti Mezinárodního dne dobrovolníků.

Panelisté:

  • Klára Veselá, ředitelka festivalu Open House Praha
  • Ondřej Kamenický, ředitel festivalu Jeden svět
  • Eliška Hůlová, produkční festivalu Povaleč – letního festivalu ve Valči na Karlovarsku
  • Nataša Diatková, vrchní rada na Odboru prevence kriminality v Oddělení preventivních činností a dobrovolnictví na Ministerstvu vnitra ČR

Debatu moderuje Lenka Svobodová.

Praktické informace:

  • Místo konání: Tvůrčí dům Elišky Peškové, Elišky Peškové 333/7, 150 00 Praha 5; web místa.
  • Předpokládaná délka akce je cca 1,5 hodiny.
  • Z kapacitních důvodů je ideální se na akci zaregistrovat předem, účastníkům pak budou garantována vyhrazená místa a vybrané prostředky napomohou k realizaci dalších aktivit Open House Praha, z. ú. Na akci je ovšem možné dorazit i bez registrace, ale v takovém případě není možné garantovat místa k sezení.
  • Na akci organizátor pořizuje fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde. Pokud si někdo nepřeje, aby byla jeho tvář v obraze, nechť si sedne za kameru.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články