Unleashed XL: Kayzo

9. 10. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://futurum.musicbar.cz/
Místo
Futurum Music Bar
Zborovská 82/7, Praha
zobrazit na mapě

Kayzo vystoupí v pražském Futurum Music Baru 9. října v rámci Unleashed XL Europe Tour 2024.

Kayzo je umělecké jméno Američana Haydena Capuozza, který je jedním z nejprogresivnějších elektronických umělců desetiletí. Je průkopníkem tanečně-rockové crossoverové scény s nahrávkami, jejichž základ stojí na dubstepu. Je proslulý svými provokativními živými vystoupeními a oddanými fanoušky po celém světě. Kayzo se rozhodně nebojí být sám sebou a posouvat tak hudební hranice. Jen na Spotify poslouchá jeho tvorbu více než 13 milionů uživatelů měsíčně.

Jeho hudební kariéra se raketově rozjela poté, co v roce 2012 vyhrál soutěž Insomniac's „Discovery Project“. Svým přepracováním skladby Last Resort od kapely Papa Roach prolomil bariéry mezi mainstreamovou elektronikou a heavy metalem.

V roce 2016 vydal Kayzo své debutové EP Welcome To The Doghouse. O dva roky později založil svůj vlastní label Welcome Records, čímž vytvořil nezávislou platformu pro svou vlastní hudbu i pro podobně smýšlející umělce, kteří chtějí tvořit bez omezování. V roce 2018 vydal Kayzo debutové album Overload, o rok později album Unleashed. Na třetím plnohodnotném albu z roku 2022 s názvem New Breed opět skvěle prolíná rock s elektronikou.

Kayzo kromě svých turné vystupoval také na festivalech jako Coachella, Bonnaroo, Tomorrowland, Lollapalooza a mnoha dalších.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články