Uptone: The Haunted Youth + Barbora Hora

21. 11. 2023 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.crossclub.cz/cs/
Místo
Cross Club
Plynární 23, Praha
zobrazit na mapě

Belgický dreampopový projekt The Haunted Youth víří alternativní vody. Pozornost si získal už debutovým singlem Teen Rebel, kombinujícím romantické Slowdive, odzbrojující naivitu M83 i pochmurnost DIIV. Z showcasů se projekt Joachima Liebense dostal na velké festivaly jako Rock Werchter, Pukkelpop nebo Sziget. O mladém talentu psala média jako NME, Consequence of Sound či KEXP a shodně vyzdvihovala jeho inovativní přístup k shoegazu či dreampopu.

V Praze se The Haunted Youth představí 21. listopadu 2023 v rámci koncertní série UpTONE zaměřené na mladé talenty. Koncert je po předchozí rezervaci bezplatný, už teď je možné zamluvit si místo na stránce fource.cz nebo portále GoOut. Projekt #UpTONE je realizován s finanční podporou hl. m. Prahy.

Do Prahy přiveze The Haunted Youth debutové album Dawn of the Freak (Mayway Records). Všechny skladby na něm napsal i produkoval přímo Liebens, těšit se tak můžeme na koncentrovanou dávku zasněných kytar, melancholického synthpopu i sametových vokálů. V textech devětadvacetiletý hudebník čelí svým démonům: „Dostávám je ze sebe, je to ta nejlepší terapie. Některé texty jsou hodně temné. Cítit se úplně nanic ale patří k životu, nakonec je všechno jenom o vztazích, které si tvoříme, takže doufám, že se mi podaří propojit s posluchači,“ prozrazuje Liebens o své hudbě.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články