Úterní ateliér pro děti 10–13 let

27. 2. 2024 - 18. 6. 2024, Praha

Typ akce
Pro děti
web
https://www.ngprague.cz/o-nas/budovy/veletrzni-palac/
Místo
Veletržní palác
Dukelských hrdinů 47, Praha
zobrazit na mapě

Možnost pro rodiče nechat vzdělávat své děti na pravidelných ateliérech v Národní galerii v přímém kontaktu s originály uměleckých děl.

Na ateliéru jsou rozmanité výtvarné aktivity vždy inspirovány vystavenými originály uměleckých děl, s nimiž i s jejichž širším zasazením do výtvarné a uměnovědné problematiky se děti i mladí podrobně seznamují. Získávají tak zkušenosti v celé škále klasických (kresba, malba, grafika, sochařství, fotografie) i multimediálních technik s možností jejich přesahů, experimentů a volného kombinování a základní orientaci v oblasti vývoje a dějin umění. Omezená kapacita ateliéru zaručuje individuální přístup k dětem. Ateliér vede zkušená výtvarná lektorka Tereza Beranová v prostorách Veletržního paláce.

MgA. Tereza Beranová je scénografka a kostýmní výtvarnice, která s Národní galerii Praha spolupracuje jako výtvarná lektorka ateliérů pro děti již více než patnáct let. Vytváří vzdělávací programy pro školy, umělecké kurzy a workshopy pro veřejnost. V rámci své vzdělávací činnosti se zaměřuje především na zprostředkování moderního a současného umění skrz hru a experiment v tvorbě. Vystudovala bakalářské studium na Katedře scénografie DAMU a magisterské studium na Katedře autorské tvorby a pedagogiky DAMU.

Praktické informace:

  • Cena obsahuje předplatné 17 lekcí na Úterním ateliéru od 27. 2. 2024 do 18. 6. 2024.
  • Cena obsahuje lektorské vedení, výtvarné materiály a pomůcky.
  • Doba trvání: vždy v úterky 15:15⁠⁠–⁠⁠17:15 hod.
  • Termín, kdy se ateliér nebude konat: 25. 6. 2024

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články