Varhanní putování z kláštera do Lorety

17. 8. 2024, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://www.loreta.cz
Místo
Loreta
Loretánské náměstí 7, Praha
zobrazit na mapě

Speciální komentované prohlídky plné hudby.

Prohlídky návštěvníky nejprve zavedou do kapucínského kláštera naproti Loretě. Zblízka si prohlédnou nejen kostel a jeho zajímavé moderní varhany, ale budou moci nahlédnout i do míst, kam normálně běžní návštěvníci nemohou.

Půvabný rajský dvůr a klášterní zahrada nabídnou pohledy na neznámá pražská zákoutí. Z ticha kláštera se návštěvníci vydají do Lorety na protější straně náměstí, kde se jim dostane výkladu o historii tohoto významného poutního místa, se zvláštním akcentem na hudební tradici. Poté si budou moci přímo na kůru prohlédnout pozoruhodné barokní varhany kostela Narození Páně, vyhledávaný koncertní nástroj. Historií kapucínských i loretánských varhan návštěvníky provede regenschori, hudební redaktor a pedagog Radek Rejšek. Účastníci prohlídky se mohou těšit samozřejmě i na ukázky varhanní hudby. Cestou na kůr uvidí nově zrestaurovanou levou oratoř, která běžně není návštěvníkům přístupná. Po skončení komentované prohlídky je možno si volně prohlédnout celý areál Lorety včetně klenotnice a sezónní výstavy.

Praktické informace:

  • Délka prohlídky: cca 1 hodina a 45 minut
  • Akce je vhodná i pro rodiny s dětmi (doporučený věk od 8 let).
  • Každý účastník akce dostane na památku malý dárek.
  • Po skončení komentované prohlídky si lze volně prohlédnout celý areál Lorety včetně klenotnice a sezónní výstavy Pax et Bonum.
  • Počet účastníků jedné prohlídky je omezen na 20 osob z důvodu prostorových možností na varhanní kruchtě.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články