Večer na třetí s Jiřím Vondrákem

2. 3. 2024 18:00, Kokořín

Typ akce
Ve měste
web
https://nostalgickamys.com/
Místo
Nostalgická myš
Šemanovice 7, 277 23, Kokořín
zobrazit na mapě

Komponovaný večer složený ze tří na sebe navazujících částí, které propojuje osobnost zpěváka, skladatele, režiséra, dokumentaristy a spisovatele Jiřího Vondráka. Jako čestný host svou účast přislíbil Ondřej Suchý, který je s Nostalgickou myší už léta spojovaný.

Večer bude zahájen vernisáží výstavy unikátních plakátů z cyklu České televize – Básníci back beatu (podle knih Jiřího Vondráka – Básníci Evropy a Back beat). Pokračovat bude koncertem složeným nejenom z autorských skladeb, ale i z písní Bulata Okudžavy a Vladimíra Vysockého, ke kterým má Jiří Vondrák celý život velmi blízko.

Závěr večera bude patřit projekci filmu, pod kterým je autorsky podepsán Jiří Vondrák a který si vyberou sami posluchači:

  • Bez humoru není legrace! – Jiří Suchý / Jiří Vondrák / Česká republika 2021 / 50 min. – Cestu dějinami humoru od pravěku po Semafor. A kdo jiný by jimi provést než Jiří Suchý, který v říjnu 2021 oslavil devadesáté narozeniny.
  • Až si pro mě přijdou… – Michal Prokop / Jiří Vondrák / Česká republika 2020 / 57 min. – Životní příběh hudebníka, politika a moderátora Michala Prokopa, který patří půl století mezi přední tváře české hudební scény a dosud o něm nebyl natočen větší dokument. Jeho autorské a interpretační „stopy“ v československém rocku jsou nezanedbatelné, stejně jako jeho politické angažmá a televizní práce nebo jeho osobní postoje. Snímek mapuje souběžně překrývající se období všech oblastí jeho života, protože spolu neodmyslitelně souvisejí.
  • Hana a Petr Ulrychovi – Javorová píseň / Jiří Vondrák / Česká republika 2004 / 46 min. – Průřez hudební tvorbou známé sourozenecké dvojice od 60. let po současnost.
  • a 10 dalších

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články