Velký strahovský stadion (prohlídka v německém jazyce)

13. 8. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Ve měste
Místo
Stadion Strahov
Zátopkova 2, Praha
zobrazit na mapě

Díky Open House Praha bude možné se podívat do útrob jednoho z největších sportovních stadionů světa. Komentovaná prohlídka Velkého strahovského stadionu zavede účastníky do prezidentského salonku, na západní tribunu nebo na ochozy. Bude možné se dozvědět více k historii tohoto kolosu, který hostil v minulosti všesokolské slety, spartakiády, koncerty či vojenské přehlídky a jehož původní část je dnes pod památkovou ochranou. V závěru prohlídky je připraveno ještě jedno překvapení. Odvážlivci mohou vystoupat 130 schodů do tzv. „skleníku”, místa, kde stávala dříve vstupní brána, a kde se otevírají úžasné výhledy na celý stadion.

Lektorem komentované procházky je Tomáš Bílý. Organizátorem je nezisková organizace Open House Praha, z. ú. Zisk z této akce jde na podporu její činnosti.

Praktické informace:

  • Místo setkání je před vrátnicí Velkého strahovského stadionu, která se nachází u spojovacího mostu se stadionem Evžena Rošického. Vjezd autem na parkoviště před vrátnicí (a pod mostem) je možný, parkování není zpoplatněno. Telefonický kontakt na průvodce bude pro případ „nouze” uveden na vstupence.
  • Předpokládaná délka akce je cca 1,5 hodiny.
  • Ve vybraných prostorách je třeba se chovat s ohledem na stav objektu obezřetně a následovat pokynů průvodce. Vstup na stadion je na vlastní nebezpečí. Doporučujeme vhodnou, nejlépe turistickou obuv, kvůli nepravidelnému povrchu (podpatky jsou zcela nevhodné).
  • Platí přísný zákaz vstupu se zvířaty.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • V případě nízkého zájmu si pořadatel vyhrazuje právo zrušit procházku a to nejpozději do 48 hodin před začátkem akce. Kupující budou kontaktováni a informace bude zároveň zveřejněna na webových stránkách pořadatele.
  • Na vybraných akcích organizátor pořizuje fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.

Jazykem procházky je němčina. Vycházky s českým výkladem je možné nalézt zde, s anglickým zde, s ruským zde a s ukrajinským zde.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články