Velký strahovský stadion – z tribuny na tribunu

3. 8. 2024 17:00, Praha

Typ akce
Ve měste
Místo
Stadion Strahov - u vrátnice
Zátopkova 2, Praha
zobrazit na mapě

Díky Open House Praha bude možné se podívat do útrob jednoho z největších sportovních stadionů světa. Komentovaná prohlídka Velkého strahovského stadionu zavede účastníky do prezidentského salonku, na západní tribunu nebo na ochozy. Bude možné se dozvědět více k historii tohoto kolosu, který hostil v minulosti všesokolské slety, spartakiády, koncerty či vojenské přehlídky a jehož původní část je dnes pod památkovou ochranou. V závěru prohlídky je připraveno ještě jedno překvapení. Odvážlivci mohou vystoupat 130 schodů do tzv. „skleníku”, místa, kde stávala dříve vstupní brána, a kde se otevírají úžasné výhledy na celý stadion.

Průvodem na stadionu je v době sletu (30. 6. – 5. 7. 2024) Michal Šedivý nebo Martina Dvořáková či Tom Bílý. Mimo dobu sletu pak Michal Šedivý (o nedělích) nebo Tom Bílý (většinou v sobotu a ve všední dny). Organizátorem je nezisková organizace Open House Praha, z. ú. Zisk z této akce jde na podporu její činnosti.

Praktické informace:

  • Místo setkání je před vrátnicí Velkého strahovského stadionu, která se nachází u spojovacího mostu se stadionem Evžena Rošického. Vjezd autem na parkoviště před vrátnicí (a pod mostem) je možný, parkování není zpoplatněno. Po příjezdu k místu autobusem je nutné počítat s tím, že část stadionu je nutné obejít (na vstupní straně stadionu autobusová zastávka neexistuje). Telefonický kontakt na průvodce bude pro případ „nouze” uveden na vstupence. Na webu pořadatele je k dispozici orientační plánek místa setkání.
  • Předpokládaná délka akce je cca 1,5 hodiny.
  • Ve vybraných prostorách je třeba se chovat s ohledem na stav objektu obezřetně a následovat pokynů průvodce. Vstup na stadion je na vlastní nebezpečí. Doporučujeme vhodnou, nejlépe turistickou obuv, kvůli nepravidelnému povrchu (podpatky jsou zcela nevhodné).
  • Platí přísný zákaz vstupu se zvířaty.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • V případě nízkého zájmu si pořadatel vyhrazuje právo zrušit procházku a to nejpozději do 48 hodin před začátkem akce. Kupující budou kontaktováni a informace bude zároveň zveřejněna na webových stránkách pořadatele.
  • Na vybraných akcích organizátor pořizuje fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.

Jazykem procházky je čeština. Prohlídky rozšířené o výklad, který se věnuje začátkům Sokola a jeho roli pro československý stát, je možno dohledat zde. Vycházku s anglickým výkladem je možné nalézt zde, s německým zde, s ruským zde a s ukrajinským zde. Organizátor připravil i speciální prohlídky pro děti ve věku 6 až 12 let (podrobnosti zde). Prohlídku prioritně pro osoby s omezenou pohyblivostí (v českém jazyce) lze najít zde.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články