Velký strahovský stadion – ze západní tribuny

3. 7. 2024 13:30, Praha

Typ akce
Ve měste
Místo
Stadion Strahov - nad vrátnicí
Zátopkova 2, Praha
zobrazit na mapě

Místo, kde probíhaly sokolské slety, spartakiády, hráli Rolling Stones nebo sloužil mši sám papež. Velký strahovský stadion je nejen otevřenou kronikou dějin 20. století, ale i vývoje stavebních stylů a technologií. Jaký je příběh jednoho z největších stadionů světa? Speciální bezbariérová komentovaná prohlídka představí stadion z horní části západní tribuny, která byla určena pouze pro honorace.

Funkcionalistickou tribunu i s prezidentským salonkem stihl ještě těsně před svou smrtí v roce 1932 dokončit původní architekt návrhu Alois Dryák. Poskytuje jeden z nejkrásnějších pohledů na stadion, i do míst, kde kdysi stávala vstupní Brána borců. Zájemci mohou přijít nahlédnout do útrob jedinečného a zčásti chátrajícího kolosu, který dodnes zůstává v živých vzpomínkách mnohých. Dozví se více o historii i architektuře památkově chráněné stavby, jejíž osud je vzhledem k možnostem využití stále otevřený.

Prohlídka je určena prioritně pro osoby s omezenou pohyblivostí (seniory, návštěvníky o berlích, s chodítkem, na vozíku apod.) a jejich doprovod, kteří nezvládnou absolvovat prohlídku Velký strahovský stadion – z tribuny na tribunu.

Lektorem komentované procházky je Martina Dvořáková. Organizátorem je nezisková organizace Open House Praha, z. ú. Zisk z této akce jde na podporu její činnosti.

Praktické informace:

 • Prohlídka je určena prioritně pro osoby s omezenou pohyblivostí (seniory, návštěvníky o berlích, s chodítkem, na vozíku apod.) a jejich doprovod, kteří nezvládnou absolvovat prohlídku Velký strahovský stadion – z tribuny na tribunu. Každý účastník si musí zakoupit vstupenku. Nejen na tribuně je možnost využít míst k sezení.
 • Místo srazu s průvodcem je nad vrátnicí Velkého strahovského stadionu – v prvním patře u bufetu. Od vrátnice je možno využít výtah. Prosíme o dodržení času začátku prohlídky.
 • Vjezd autem na parkoviště před vrátnici je možný, parkování není zpoplatněno. (Vrátnice se nachází pod spojovacím můstkem na adrese Zátopkova 2). Po příjezdu k místu autobusem je nutné počítat s tím, že část stadionu je nutné obejít (u místa vstupu na stadion autobusová zastávka neexistuje).
 • Telefonický kontakt na průvodce bude pro případ potřeby uveden na vstupence. Na webu pořadatele je k dispozici orientační plánek místa setkání.
 • Předpokládaná délka akce je cca 45 minut.
 • Organizátoři doporučují na prohlídku teplé oblečení, samotná akce probíhá v exteriéru se zastřešením. Také by účastníci neměli doma zapomenout brýle (na dálku i na blízko). V zimě se bude hodit vzít si s sebou podsedák a v případě uzavřeného místního bufetu i nějaký horký nápoj (v termohrnku).
 • Bufet je otevřen v pracovní dny (9:00–17:00) s možností využití oběda (11:00–14:00). V sobotu je bufet otevřen sporadicky. O svátcích je zavřeno.
 • Ve vybraných prostorách je třeba se chovat s ohledem na stav objektu obezřetně a následovat pokynů průvodce. Vstup na stadion je na vlastní nebezpečí. Doporučujeme vhodnou, nejlépe turistickou obuv.
 • Platí přísný zákaz vstupu se zvířaty.
 • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
 • V případě nízkého zájmu si pořadatel vyhrazuje právo zrušit procházku a to nejpozději do 48 hodin před začátkem akce. Kupující budou kontaktováni a informace bude zároveň zveřejněna na webových stránkách pořadatele.
 • Na vybraných akcích organizátor pořizuje fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články