Velvet Station: Darko + Offculture + další

21. 6. 2024 21:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.swim.cz/
Místo
Swim
Štěpánská 36, Praha
zobrazit na mapě

Další Velvet Station se koná v pražském Swimu 21. června a vystoupí jak mladí umělci, tak již zaběhlá jména na české scéně.

Darko
Rapper, co v hudbě, kterou dělá plave jistě jako Michael Phelps. Rap a dancehall jsou jeho primární žánry. V roce 2023 vydal album Shine a EP Still Innit, na kterém jsou jako hosti Bad Boy Berlin a Kup Kodein z Boofbags.

Offculture
Jeho hudba je kompromis mezi tvrdostí a pozitivními rytmy, to vše v analogovém hávu. Pokouší se o trochu jiný přístup něž většina současných mladých.

Casablanka
Casablanka je producent z řad Opak Dissu Label.

Iussi
Jeho poslední projekt Primero, vycházející z kořenů evropského rapu, je striktně new schoolovou záležitostí doplněnou o poutavý cover od tatéra a umělce crimeink. Po téměř roční pauze se mladá krev Prahy vrací zpět.

Dundee
Dundee nám v roce 2021 naservíroval EP s názvem Deffect, kde nám se stopáží 19 minut naservíroval 6 tracků s hosty jako jsou např. Darko, Iussi nebo třeba underground OG Belxch. 2 dny před Vánoci 2021 Dundee doručil singl Zaručená kvalita s coverem od talentovaného Mikuláše Novotného.

Oscar BGS
Člen uskupení Boofbags. Na jeho posledním projektu z roku 2022 s názvem Nothing Nice můžete slyšet i jeho kolegy z BGS – Kraken BGS a Kup Kodein. Jako poslední singl vydal skladbu s názvem die4it. Zároveň se objevil také na Iussiho projektu Primero, a to konkrétně na tracku lékárna.

Kup Kodein
Kup Kodein je dalším zástupcem v Česku nepříliš rozšířeného subžánru mumble rap. Dříve rapoval rusky, s příchodem do Prahy přesedlal na češtinu. V roce 2021 vydal debutový projekt Sliz. V současné době je členem rapového uskupení Boofbags Records.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články