Vision of Contentment: Joep Beving & Maarten Vos

28. 10. 2024 20:15, Praha

Typ akce
Koncert
web
https://www.rudolfinum.cz
Místo
Rudolfinum - Dvořákova síň
Alšovo nábřeží 79/12, Praha
zobrazit na mapě

Klavírista Joep Beving a violoncellista Maarten Vos se v říjnu představí v pražském Rudolfinu.

Spřátelené hudební duo – Joep Beving a Maarten Vos – nahrálo první společné album Vision of Contentment, které vyjde 19. července 2024 u vydavatelství Leiter Nilse Frahma. Album bylo nahráno na několika místech, například na vesnici nedaleko nizozemské provincie Utrecht nebo v Bevingově amsterdamském studiu a ve Vosově studiu Funkhaus.

Deska, jejíž český překlad názvu zní „Vize spokojenosti“, může na některé působit lehce znepokojivým dojmem. Sám Vos označil strašidelné zvuky, které se na albu objevují, za „zvukovou krajinu, která vybízí k imaginativnímu zkoumání“. Obecně pak z této rozporuplné hudební spolupráce vzešlo něco, co pianista nazval jako „nalezení útěchy v přijetí nevyhnutelného“, což rezonuje s aktuálním rozpoložením ve světové společnosti. Deska je také osobní poctou producentovi a příteli Marku Brounenovi.

Hudební pojítka alba Vision of Contentment se nesou v duchu hlubokých existenciálních myšlenek a také minimalismu, který vzdáleně může připomínat ambientního „mága“ Briana Ena. Vize spokojenosti je katarzní, duchovně probouzející se album plné lásky.

Album Vision of Contentment obsahuje osm zbrusu nových skladeb a bude k dispozici na vinylu i prostřednictvím všech digitálních platforem. Předchází mu singl 02:07, který vyšel 31. května 2024.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články