Vycházka malebnou Zbraslaví

19. 5. 2024 14:00, Praha

Typ akce
Ve měste
Místo
Zbraslavské náměstí - před Infocentrem
, Praha
zobrazit na mapě

Komentovaná vycházka Zbraslaví.

Zbraslav je dnes jednou z městských částí Prahy, stále si ale zachovává svůj starosvětský ráz kdysi velmi oblíbeného prvorepublikového letoviska. Městečku dominuje bývalý cisterciácký klášter Aula Regia založený ve 13.století Václavem II. mimo jiné jako pohřebiště vládnoucího rodu. Účastníci této vycházky se projdou zámeckým parkem, vystoupají k románskému kostelu svatého Havla a uvidí nejzajímavější stavby v okolí náměstí, včetně několika vil. Dozvědí se, kde žil známý nakladatel Jan Otto či spisovatel Vladislav Vančura. Ten zde napsal svůj slavný román Rozmarné léto. Inspirací se mu staly návštěvy zbraslavských říčních lázní, v nichž vládl pevnou rukou plovárenský mistr Antonín Šůra. I o něm a dalších zajímavých osobnostech bude řeč.

Důležité informace:

  • Sraz: Zbraslavské náměstí před Infocentrem (zastávka autobusu MHD, autobus jezdí ze Smíchovského nádraží)
  • Délka vycházky: cca 2 hodiny, ujde se asi 3 km částečně v kopcovitém terénu
  • Konec: Zbraslavské náměstí
  • Předprodej vstupenek končí hodinu před začátkem vycházky.
  • Na místě lze zakoupit vstupenky pouze pokud nebyla naplněna kapacita vycházky.
  • Pořadatel si vyhrazuje právo zrušit vycházku v případě malého zájmu. O zrušení vycházky budou účastníci se vstupenkou informováni a peníze jim budou vráceny zpět na účet.

Pražské toulky je projekt průvodkyně Jany Neubergové. Ta se rozhodla zúročit své více než dvacetileté zkušenosti v oboru a nabízí všem zájemcům o historii a architekturu komentované vycházky Prahou a jejím okolím.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články