Výlet do Žatce: Taxon trio + Eva Turnová

4. 8. 2024 17:30, Žatec

Typ akce
Ve měste
Místo
Žatec – různá místa
, Žatec
zobrazit na mapě

V loňském roce byla dokončena rozsáhlá rekonstrukce žatecké synagogy v Dlouhé ulici a Trafičky na Nádražních schodech. Obě památky, které po léta chátraly, zachránil jejich současný majitel a dlouholetý spolupracovník festivalu Obnaženi Dan Černý. I proto na jedno odpoledne program festivalu zavítá právě sem. V synagoze proběhne představení Taxon Trio Terezy Lenerové a kolektivu a u Trafičky na Nádražních schodech autorské čtení Evy Turnové s muzikou.

Taxon Trio – dílo na pomezí tance, performance a instalace. Taxon je označení skupiny konkrétních organismů, které mají společné znaky. Nový taxon vyhodnocuje, zda-li je výhodnější se naučit žít s novým tělem, či se ho naopak zbavit. Mutující tělo, které se teprve učí chodit, nezná své možnosti. Nový tvor je uzamčen v limitech důsledku svého vývoje a pomalu si podmaňuje protézy, která mu „příroda“ nadělila.

Eva Turnová – autorské čtení s muzikou. Undergroundová baskytariska Eva Turnová, která působila v kapelách DG 307 nebo The Plastic People of the Universe je také uznávanou spisovatelkou. Autorka knih sloupků Turnový háj 1–10 nebo povídkové knihy V zimě se u nás netopýr, bude číst na jedinečném místě – z žatecké trafičky v ulici Nádražní schody.

Program:

  • 17:30 – Taxon trio (představení Terezy Lenerové a kolektivu), Synagoga v Žatci
  • 18:30 – Eva Turnová (autorské čtení s muzikou), Trafička na Nádražních schodech

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články