Výprava do Stínadel II.

21. 3. 2024 18:30, Praha

Typ akce
Ve měste
Místo
Podloubí Týnské školy
Staroměstské náměstí 604/14, Praha
zobrazit na mapě

Druhá procházka po stopách tajuplné románové čtvrti Stínadla účastníky tentokrát zavede do jejího srdce – někdejší chudinské čtvrti Na Františku. Dozví se, co spojuje Karla Hynka Máchu s Janem Tleskačem a Vonty z foglarovských knížek s chlapeckými tlupami, které tak barvitě popsal ve svých vzpomínkách novinář Géza Včelička. Projdou se uličkou Ve Stínadlech, dozví se více o kostelních zvonech, Večeru světel a pokladech údajně ukrytých u svatého Haštala. Neminou také zrušenou kostnici, bývalou pražskou rasovnu či tajemnou Řásnovku. Baterky a žluté špendlíky s sebou!

Průvodcem komentované vycházky je Dagmar Winklerová. Organizátorem prohlídky je nezisková organizace Open House Praha, z. ú. Zisk z této akce jde na podporu její činnosti.

Praktické informace:

  • Místem setkání je prostor v podloubí Týnské školy před chrámem Panny Marie před Týnem na Staroměstském náměstí.
  • Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ „nouze“ uveden na vstupence.
  • Předpokládaná délka akce je cca 1,5 hodiny.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • V případě nízkého zájmu si pořadatel vyhrazuje právo zrušit procházku a to nejpozději do 48 hodin před začátkem akce. Informace bude zveřejněna na portálu GoOut.net a zároveň na webových stránkách pořadatele.
  • Na vybraných akcích organizátoři pořizují fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací je možné najít zde.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články