Výstaviště Praha s interiéry

15. 5. 2024 17:00, Praha

Typ akce
Ve měste
web
https://navystavisti.cz/
Místo
Výstaviště Praha - u fontány před hl. vstupem
Výstaviště 67, Praha
zobrazit na mapě

Výstaviště prochází v posledních několika letech postupnou revitalizací a v rámci procházky bude možné se společně s předsedou představenstva Tomášem Hüblem podívat, jak se daří areál postupně rekonstruovat a také zjistit více o tom, jakému účelu budou budovy po rekonstrukci sloužit.

Výstaviště vzniklo ku příležitosti Jubilejní zemské výstavy v roce 1891. Jeho dominantou je secesní Průmyslový palác od architektů Bedřicha Münzbergera a Antonína Wiehla, který je od února 2022 v rekonstrukci. Výstaviště, které v průběhu let poskytlo prostor pro nespočet kulturních a sportovních akcí, zažilo ve své historii nejen vzlety, ale i pády – například v souvislosti s několika rozsáhlými požáry. V současné době ale dochází k jeho postupné obnově. Procházka začne u hlavního vstupu, kde se účastníci dozví zajímavosti o historii a vzniku areálu. Bude dále pokračovat k budově Průmyslového paláce, kde se dozví spoustu zajímavých informací z průběhu roční rekonstrukce. Návštěvníci se podívají do nově zrekonstruovaného interiéru bývalé restaurace Bohemia, kousek povede trasa parkem Stromovka a zpět na Výstaviště Bruselskou bránou k Maroldovu plácku – vybudovanému místu pro malé koncerty. Poté zavítají do jednoho z rekonstruovaných pavilonů – Křižíkova pavilonu. Od pavilonu povede trasa k bývalému divadla Spirála, kde u plaveckého bazénu procházka končí. V rámci akce se zájemci mohou občerstvit v Bistru Artyčok, nebo Bistru No. 2.

Komentovanou prohlídku povede předseda představenstva Výstaviště Praha, pan Tomáš Hübl. Organizátorem prohlídky je nezisková organizace Open House Praha, z. ú. Zisk z této akce jde na podporu její činnosti.

Akce se koná při příležitosti doprovodného programu svátku městské architektury, festivalu Open House Praha 2024. Ten se letos uskuteční 13.–19. května 2024. Jubilejní desátý ročník festivalu zpřístupní o víkendu veřejnosti zdarma více jak 100 budov a prostorů na celém území hlavního města. Ve festivalovém týdnu od 13. května bude připraven bohatý doprovodný program – přednášky, diskuze a speciální komentované procházky. Více informací o programu na webových stránkách.

Praktické informace:

  • Místem setkání je fontána u hlavního vstupu do areálu Výstaviště Praha (Výstaviště 67, Bubeneč, 170 00 Praha 7).
  • Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ potřeby uveden na vstupence.
  • Předpokládaná délka akce je cca 75–⁠90 minut.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články