woodoo: Texoprint + další

30. 4. 2024 21:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.palacakropolis.cz/
Místo
Palác Akropolis - Malá scéna
Kubelíkova 27, Praha
zobrazit na mapě

V rámci hudební série woodoo vystoupí 30. dubna Texoprint (Kalaallit Nunaat), Libor Staněk II. & Krstní otcovia a Lonely Shredder and the Heavy Smokers.

Texoprint (Kalaallit Nunaat) je skupina noise rockerů z nizozemského přístavního města. Spojením křečovité, ječivé kytarové zpětné vazby s primární basou, ještě primárnějšími bicími a nejprimitivnějším vokálem se skupině daří najít krásu v hluku a jednoduchosti.

Slovenská kapela Krstní otcovia patří stále mezi nováčky na slovenské alternativní scéně. Svoje debutové EP References vydali v prosinci 2022. Kapela osciluje mezi post-punkem a indie rockem obaleným do motorických, kraut rockových beatů. Právě obliba krautrocku je spojila s frontmanem kapely Sýček Liborem Staňkem II, se kterým objeli tour k vydání jeho básnické sbírky Světelné básně.

Zvukové stěny, noisové běsnění, garážovitá špína, melacholický zvuk shoegaze a křehkého dreampopu. Žádný z těchto prvků není plzeňským harcovníkům Lonely Shredder and the Heavy Smokers cizí a rádi se převalují mezi žánry a styly jako kouř ze spousty rozličných cigaret.

Nová hudební série s názvem woodoo představuje žánry od post-punku přes garage rock, noise, shoegaze, elektroniku a doom metal, až po experimentální rap.

Koncert na Malé scéně proběhne ve spolupráci s Akropolis Underground.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články