Zahajovací večer salonu Dřevostaveb

17. 4. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://praha.camp/
Místo
CAMP – Centrum architektury a městského plánování
Vyšehradská 51, Praha
zobrazit na mapě

Letos na zahajovacím a přednáškovém večeru přislíbili účast architekti Do Janne Vermeulen a Jeroen van Schooten z atelieru TEAM V z Amsterdamu a norský architekt žijící na Slovensku, působící v atelieru Createrra, Bjørn Kierulf – a odborné veřejnosti z oblasti dřevostaveb. Program bude složený z odborných přednášek z oblasti dřeva a dřevostaveb, prezentace zahraničních architektů a developerů.

Do Janne Vermeulen a Jeroen van Schooten (NL) založili roku 2013 architektonickou kancelář Team V. Ta má aktuálně 50 zaměstnanců, kteří pracují na široké škále projektů, mezi něž patří veřejné stavby, vzdělávání, kulturní i dopravní stavby, bydlení zaměřující se na vysokou hustotu či komplexní renovace a transformace. V současnosti je Team V je známý například inovativním dřevěným hybridním obytným domem HAUT v Amsterdamu, tedy jednou z nejvyšších dřevěných věží na světě. https://teamv.nl

Bjorn Kierulf (SK/NO) – původem norský průmyslový designér přišel v roce 1989 na Slovensko, kde se věnuje udržitelné architektuře v architektonickém studiu Createrra. Specializuje se na standard pasivního domu za použití přírodních stavebních materiálů a snaží se o rozvoj modulárního stavebního systému založeného na slámě (společnost EcoCocon).

Tomáš Krejčí (CZ/AT mateřská země UBM) – UBM Development Czechia staví projekt Timber Praha, díky němuž vznikají první dřevěné vícepodlažní bytové domy v novodobé historii Prahy. Architekt Tomáš Krejčí působí v UBM více než 20 let; v Praze pak vede projekční tým společnosti, který vedle Timber Praha projektoval např. i dvanáctipodlažní administrativní budovu Timber Peak – hybridní stavbu ze dřeva a železobetonu v německém Mainzu.

Pavel Horák (CZ) – architekt a propagátor dřevěné architektury. Od roku 2002 je společníkem a jednatelem v Prodesi/Domesi a od roku 2005 také ředitelem Salonu dřevostaveb, který každoročně propaguje obor a propojuje odborníky i laickou veřejnost. Početný tým studia Prodesi/Domesi má na svém kontě přes 200 dřevostaveb, a to ze segmentu veřejných staveb, komerčních budov i rodinných domů.

Kristýna Zavrtálková (CZ/FR mateřská země Linkcity) – generální ředitelka Linkcity Czech Republic. Tato společnost je developerem projektu Nová Tesla v Pardubicích, v rámci kterého bude jeden bytový dům realizován technologií dřevostavby. Stavba bude zahájena začátkem roku 2024. „Projekt Nová Tesla v Pardubicích reprezentuje celou řadu zelených řešení, proto nám rozhodnutí zařadit bytový dům ze dřeva do konceptu nové městské čtvrti dává smysl a je pomyslným vrcholem celého projektu.“

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články