ZEN Elements: Japonská a současná hudba

26. 6. 2024 19:30, Praha

Seiji Okumiya
Typ akce
Koncert
web
http://www.nrpraha.cz
Místo
Novoměstská radnice - Velký sál
Karlovo náměstí 23, Praha
zobrazit na mapě

Trio japonských virtuózů a česká free jazzová dvojice Annabelle Plum & Žaneta Vítová rozezní Velký sál Novoměstské radnice.

Akihito Obama, Kizan Kawamura a Reison Kuroda jsou součástí japonského ansámblu The Shakuhachi 5. Hrají na bambusové flétny shakuhachi [šakuhači] japonskou soudobou a duchovní hudbu. Každý z nich je předním nositelem jiné tradiční, generace dlouhé, linie. Společně se věnují nové hudbě a hledáním současného hudebního výrazu. V pražské Novoměstské radnici zazní program, který představí japonské skladatelské osobnosti 20. a 21. století i hudební tradici mnichů komuso vycházející ze zenového buddhismu.

Koncert svou tvorbou doplní české duo Annabelle Plum & Žaneta Vítová. Jejich hudební výraz kombinuje freejazzovou spontánnost s poetickou intimitou a minimalismem. Jejich tvorba tak oživuje a aktualizuje zenovou estetiku prožívání přítomného okamžiku. Jako host s nimi vystoupí český mistr na shakuhachi Marek Kimei Matvija.

Koncert pořádá NEIRO Association for Expanding Arts (organizátor International Shakuhachi Festival Prague) ve spolupráci s Arts Council Tokyo a Novoměstskou radnicí, za podpory Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury ČR a hlavního města Prahy.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články