Zpověď farářky

27. 2. 2024 19:00, Ostrava

Typ akce
Ve měste
web
https://www.centrum-pant.eu
Místo
Centrum Pant
Čs. legií 22, Ostrava
zobrazit na mapě

Talkshow farářky Martiny Viktorie Kopecké.

Faráři i farářky jsou neustále připraveni naslouchat ostatním. Co se ale děje v jejich duši? Martina Viktorie Kopecká dává v nebývale otevřené zpovědi nahlédnout do svého vnitřního světa. Co si myslí o celibátu a založení rodiny? Jak vnímá vážné nemoci a odcházení farníků? Je ze služby někdy unavená? A jaké podoby může mít duchovní praxe v době zaměřené na výkon a hmotné statky? Na tyto, ale i další otázky, se účastníci dozví odpovědi v talkshow moderované Tomášem Novotným.

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské, od roku 2021 vyslankyně dobré vůle, psychoterapeutka a krizová interventka. Vystudovala na Univerzitě Karlově teologii a pak ještě psychologii a speciální pedagogiku. V současném době pracuje na projektu dizertační práce. Jen díky zaměstnání v běžné velké firmě zjistila, co v životě dělat nechce a začala hledat svou vlastní cestu. Studium teologie se jí stalo velkou láskou, a tak se rozhodla jít za hlasem svého srdce a stát se duchovní. Nebyla to lehká cesta, ale dneska už ví, že to jinak být nemohlo. Jako farářka slouží Bohu i lidem, křtí, oddává, vyprovází na poslední cestě a slouží bohoslužby. Od roku 2013 je členkou ústředního výkonného výboru Světové rady církví. Papež František ji za její ekumenickou činnost vyznamenal medailí a pozval ji, aby se jako jediná vysvěcená žena – duchovní – zúčastnila biskupské synody ve Vatikánu. Dál se vzdělává, snaží se rozšiřovat obzory a učí se jezdit na kole. Nedávno dokončila psychoterapeutický výcvik v rodinné terapii psychosomatických poruch. Je nadšenou čtenářkou všech žánrů, píše blog o životě farářky dnešní doby Deník farářky, který vyšel knižně a na nějž navazuje knižní rozhovor Zpověď farářky, který vyšel letos v září. V poslední řadě pořadu Stardance dotančila až do finále, ale jak sama uvádí: „Naštěstí jsem nevyhrála.“ Nejvíc si odpočine v galerii na výstavě.

Tomáš Novotný je herec, hrobník, občasný scénárista, náhodná textař a omylem také dramaturg. Neustále na cestách mezi Prahou a Ostravou. Zhruba uprostřed této trasy před lety koupil starou polorozpadlou barokní faru, čímž se do konce života uvázal k její rekonstrukci. Pokud zrovna nehraje divadlo, nepohřbívá, nepíše texty písní, divadelní hry či filmové scénáře, zabývá se moderováním Podcastu Pod věží pro Vršovické divadlo Mana. Tam se před časem pozval i Martinu Viktorii Kopeckou a zjistil, že na rozhovor s ní zdaleka nestačí jen dvacet minut. Výsledkem tohoto zjištění je kniha Zpověď farářky.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články