Zrzavého Malá Strana

6. 8. 2024 18:00, Praha

Typ akce
Ve měste
Místo
Loretánské náměstí - u sochy Dr. Edvarda Beneše
Loretánské náměstí, Praha
zobrazit na mapě

Věděli jste, že jeho plátna patřila spolu s obrázky Josefa Lady k nejčastěji reprodukovaným dílům předlistopadového období a dnes jsou velmi populární i mezi falzifikátory? Kdo ale byl Jan Zrzavý?

Plachý muž, pábitel, či také úspěšný propagátor vlastní tvorby; to jsou jen některé z charakteristik Jana Zrzavého, jednoho z nejvýznamnějších českých výtvarných umělců 20. století.

Procházka povede ve stopách Jana Zrzavého Malou Stranou, která mu posloužila jako velká inspirace, a kde mnoho let žil. Účastníci se ale nejprve zastaví na Loretánském náměstí, které miloval a často i maloval. Zamíří na Nový Svět k jeho prvního pražskému ateliérů a pokračovat budou na Jánský vršek a k Novým zámeckým schodům, kde bydlel. Zájemci by ale neměli očekávat oslavnou ódu na umělce. Procházka Zrzavého Malou Stranou se snaží tvorbu a mimořádně pestrý život této osobnosti představit komplexně a v co nejširších souvislostech. Průvodcem komentované vycházky je Michal Šedivý.

Praktické informace:

  • Místo srazu je u sochy E. Beneše na horní terase Loretánského náměstí při okraji parkoviště Ministerstva zahraničí (před Černínským palácem, který je na adrese Loretánské nám. 5, 118 00 Praha 1-Hradčany); na dláždění připomínajícím zbořenou kapli svatého Matouše.
  • Mezi jednotlivými zastaveními jsou nutné delší přechody a výšlapy do kopce, trasa je fyzicky náročnější.
  • Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ „nouze“ uveden na vstupence.
  • Předpokládaná délka akce je cca 1,5 hodiny.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • V případě nízkého zájmu si pořadatel vyhrazuje právo zrušit procházku a to nejpozději do 48 hodin před začátkem akce. Informace bude zveřejněna na portálu GoOut.net a zároveň na webových stránkách pořadatele.
  • Na vybraných akcích organizátoři pořizují fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací je možné najít zde.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články