Zuzana Růžičková: Grafický workshop – gázotisk

21. 7. 2024 12:00, Český Krumlov

Typ akce
Ve měste
web
https://www.port1560.cz/
Místo
Port 1560
Pivovarská 27, Český Krumlov
zobrazit na mapě

O víkendu 20.–21. července proběhnou v dílně Portu 1560 dva jednodenní grafické workshopy pod vedením výtvarnice a členky SČUG Hollar Zuzany Růžičkové.

Z dílny si účastníci odnesou několik vlastnoručně vytvořených grafik, kterými si mohou vyzdobit stěny domova nebo jimi mohou obdarovat přátele. Jednodenní workshop bude probíhat v sobotu či v neděli od 12:00 do 16:00.

Zuzana Růžičková účastníky workshopu nechá nahlédnout do své originální techniky gázotisku. Během tohoto procesu se hašeným vápnem a pigmenty maluje na stěnu, která poté slouží jako tisková matrice. Malba se snímá pomocí gázoviny a vodou ředitelného lepidla a přenaší se na napnuté plátno.

Účastníci si ale také mohou vyzkoušet časově náročnější variantu gázotisku – do voskové matrice se vyryje kresba, z které se vytvoří otisk-reliéf. Ti, kteří si chtějí vyzkoušet tuto variantu, musí být velmi dochvilní, aby bylo dost času na vyjmutí vápenné kresby z matrice.

Pro ty menší a tvořivé budou připraveny malé transfery omítek přímo ze stěn ateliéru Zuzany Růžičkové, z kterých se stříháním a lepením na plátno dají vytvořit originální gázotisky.

Nedílnou součástí workshopu je také trochu „boudníkovské“ imaginace, koukání na skvrny, šmouhy, škrábance i nalézání obrazu v nich. Grafika je totiž velká alchymie.

Praktické informace:

  • V ceně jsou zahrnuty veškeré pomůcky a výtvarné potřeby. S sebou si účastníci mají přinést jen pracovní oblečení a chuť vyzkoušet si něco nového.
  • Stačí jeden den a vyrobí si několik vlastních uměleckých děl.
  • Účastníci workshopu mohou být jak amatéři, tak zkušení výtvarníci.
  • Rezervovat si místo lze přes tlačítko „Vstupenky“ zde na GoOut.net, na info@port1560.cz nebo telefonicky na +420 775 733 462.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články