Podívejte se na online koncert Andrease Scholla a Tamar Halperin

Andreas Scholl a Tamar Halperin, v pozadí skála
Koncert Andrease Scholla a Tamar Halperin v rámci festivalu Struny podzimu bude k přehrání od 20:00, zdroj: Struny podzimu

V rámci letošního festivalu Struny podzimu bylo naplánováno vystoupení kontratenoristy Andrease Scholla v doprovodu klavíristky Tamar Halperin. Pořadatelé se rozhodli diváky o tento hudební zážitek neochudit a hudebníci tak vystoupení natočili ve svých domovských městech.

Německý pěvec Andreas Scholl (*1967) a jeho hudební i životní partnerka, izraelská cembalistka, klavíristka a muzikoložka Tamar Halperin (*1976) sdílejí vášeň pro lidovou hudbu a písně, které jsou s námi stovky let a lidé si je předávají z generace na generaci. Lidové písně jsou charakteristické nadčasovou jednoduchostí a přímočarostí.

Během koncertu zazní písně z kolekce Twilight People, kterou vloni vydalo berlínské vydavatelství Modern Recordings (BMG). Toto kontemplativní až spirituální album obsahuje lidové písně v úpravách význačných skladatelů dvacátého století jako Benjamin Britten, Aaron Copland, Ralph Vaughan Williams, Alban Berg nebo Arvo Pärt.

obal alba se snímkem Scholla a Halperin v mlžném oparu na břehu jezera Během koncertu zazní písně z projektu Twilight People, který v roce 2019 vydalo BMG, zdroj: Struny podzimu

Andreas Scholl a Tamar Halperin koncert natočili exkluzivně pro Struny podzimu, a to v sále Kurhausu v hessenském Wiesbadenu. Budova z roku 1907, postavená ve stylu neoklasicismu, je kulturním centrem tohoto lázeňského města a patří mezi nejhonosnější německé slavnostní stavby.

Koncert bude k přehrání do 6. prosince 2020.

V rámci Strun podzimu 2020 se také již můžete podívat také na koncert Brandt Brauer Frick Ensemble.

Související