Podívejte se na online koncert Brandt Brauer Frick Ensemble

plakát ke koncertu
Koncert Brandt Brauer Frick Ensemble v rámci festivalu Struny podzimu bude k přehrání od 20:00, zdroj: Struny podzimu

Část letošních Strun podzimu se přece jen podařilo realizovat – proběhly koncerty Avishaie Cohena na střeše Lucerny a Daniela Hope na hladině Vltavy. Ostatní vystoupení musela být přeložena na jiný termín. V případě dvou koncertů, Brandt Brauer Frick Ensemble a Andrease Scholla, se však pořadatelé rozhodli pro jejich zprostředkování online.

Brandt Brauer Frick Ensemble na jevišti Brandt Brauer Frick Ensemble, zdroj: Struny podzimu

Daniel Brandt, Jon Brauer a Paul Frick jsou berlínští hudebníci s klasickým vzděláním, kteří prosluli díky experimentům v elektronické i akustické hudbě. Jako trio se dostali do povědomí především na klubové scéně, a to díky minimalistickým, technem ovlivněným skladbám. Později se z tria stal desetičlenný ansámbl, jehož obsazení tvoří klavír, harfa, pozoun, tuba, housle, violoncello, tři perkusionistické sestavy a syntezátor Moog. Ambicí Brandt Brauer Frick Ensemble je mazání hranic žánrů a snaha experimentovat a kombinovat tradičních a nové prvky.

Koncert, jež pořadatelé Strun podzimu  zprostředkují online, hudebníci natočili exkluzivně pro tento pražský festival, nadto na výjimečných místech ve svých domovských městech. V případě Brandt Brauer Frick Ensemble jde o berlínskou Kuppelhalle, unikátní stavbu z roku 1936 se sálem z pohledového betonu, vytvořenou pro účely „hitlerovských“ olympijských her, jež se uskutečnily v témže roce.

Koncert Brandt Brauer Frick Ensemble bude dostupný do 1. prosince 2020.

Koncert kontratenoristy Andrease Scholla z wiesbadenského Kurhausu vám přineseme 6. listopadu od 20:00 hodin.

Související