Jak se (mi) žije v izolaci: Marek Cisovský

Marek Cisovský
Marek Cisovský jako Bruscon v inscenaci hry Thomase Bernharda Divadelník. V režii Andrého Hübnera-Ochodla měla inscenace v Komorní scéně Aréna premiéru v lednu 2019, foto: ČTK – Jaroslav Ožana

Změnily se zásadně rytmus a skladba vašeho všedního dne?

Nevím, jestli zásadně, ale změnily – nechodím do práce, tudíž se ani nemusím připravovat a učit se texty. Nevstávám s dětmi do školy. Na druhou stranu můžu doma dohnat resty, které bych normálně odkládal na neurčito.

Vstáváte dřív, či později než obvykle? V kolik například, jak moc se to liší od vašeho normálu?

Jak jsem již řekl, vstávat nemusím, takže se budím o hodinu, o dvě později.

V kolik začínáte pracovat a kde? Snažíte se držet nějakého denního řádu, který si sám určujete? Je těžké přimět se k práci?

Pracoval bych, pracoval, kdybych mohl. 🙂 A protože jsme spolu se ženou v této době v rolích kantorů, určujeme denní režim, nebo spíše učební plán, svým dcerám. A ano, je těžké je přimět k práci.

Jak se stravujete? Nakolik jste byl zvyklý využívat veřejného stravování, jak to řešíte nyní?

V restauracích, či v hospodách jsme se stravovali velice sporadicky, takže se stravováním nejsou problémy. Tedy až na to, že musím neustále vymýšlet, co budu vařit další den a jestli se mi bude vůbec chtít – v tomto případě to řešíme různými rozvozy jídel.

Do kolika pracujete odpoledne, dáváte si nějaké limity?

Odpoledne se válím.

Jste při velmi omezené možnosti sociálních kontaktů koncentrovanější na práci, než jste běžně byl?

Až zase začnu pracovat, tak vám to řeknu. 🙂

Jak trávíte večery? S kým, s čím, nad čím?

Při společné večeři se ženou si pouštíme oblíbené filmy, které jsme dlouho neviděli.

Chodíte spát dříve, či později, než to bývalo u vás běžné?

Chodím spát zhruba ve stejnou dobu jako dřív.

Usínáte dobře? Spíte dobře?

Dobře, děkuji za optání.

Jak se celkově cítíte psychicky? Nakolik se v tuhle chvíli odhadujete, že to takzvaně dáte, že nastalý stav s relativním přehledem zvládnete? Nakolik se obáváte, že vám časem bude tzv. hrabat?

Psychicky jsem dost labilní, takže mi „hrabe“ docela často, ale naštěstí jsem nedávno dostal zprávu, že v brzké době bychom mohli (samozřejmě v omezeném režimu) začít zkoušet, a to by mi mohlo pomoct dostat se relativně do „normálu“.

Marek Cisovský Albert Čuba, Marek Cisovský a Alena Sasínova Polarczyk v inscenaci hry Tomáše Vůjtka S nadějí, i bez ní o manželce popravného komunisty Rudolfa Slánského, foto: archiv Komorní scény Aréna

Marek Cisovský (*1972) se narodil v Ostravě. Tamtéž vystudoval učební obor s maturitou hutník operátor-tvářeč. Přihlásil se na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, obor „loutkoherec“. Byl přijat. Kvůli množství práce v divadlech studia nedokončil. V roce 1993 přijal nabídku svého otce Pavla Cisovského a nastoupil coby technik do Divadla hudby, které se v roce 1994 stalo Komorní scénou Aréna, v níž působí dodnes – jako člen hereckého souboru. Za roli Eichmanna v inscenaci Slyšení získal Cenu divadelní kritiky za nejlepší mužský herecký výkon roku 2015. Spolupracuje s Českou televizí i s Českým rozhlasem, objevil se v několika filmech a seriálech. Se svou manželkou, herečkou v Komorní scéně Aréna, jsou členy klezmerové kapely Mamalör.

Související