Rozhovor s duem P/\ST

Dan Kranich a Ivo Sedláček
Dan Kranich a Ivo Sedláček aka skupina P/\ST, foto: ČT art / Ondřej Mazura

P/\ST se do povědomí dostala, když skončila jako druhá v soutěži Startér Radia Wave. Jejich kampaň byla živelná, energie nakažlivá a rapové duo si vytvořilo fanouškovskou základnu. Album Expedice do vnitrobloku vydali poslední dubnový den loňského roku, následně je pokřtili v pražské Klubovně a v létě objeli například festivaly Pohoda a Beseda u bigbítu. Ivo Sedláček a Dan Kranich se poznali při studiu herectví na DAMU a dlouhá odpoledne strávená u videoher je dovedla až k hudební spolupráci. Letos v únoru vypustili animovaný klip k písni Tíseň, na kterém spolupracovali s Bety Suchanovou a Norou Štrbovou. Na konci songu se opakuje věta „Jako by se uvnitř mě vzpříčila ocelová tyč“, která dobře ilustruje způsob, jímž toto duo pracuje s texty. Připomínají výřečnější WWW a doplňují se s intenzivními beaty a kytarou. Povídali jsme si v podzemních prostorách pražského Divadla DISK, které je součástí DAMU; v tom podzemí totiž vzniklo první album skupiny P/\ST.

sklep, nepořádek, rozjeté rapové duo Rozhovor s duem P/\ST jsme natáčeli v podzemí Divadla DISK, kde také vznikalo jejich první album Expedice do vnitrobloku, foto: ČT art / Ondřej Mazura

Ivo Sedláček (*1990) se narodil v Ostravě, kde na tamější konzervatoři absolvoval herectví, pak studoval – rovněž herectví – na Katedře alternativního a loutkového divadla DAMU v Praze. Spolupracoval například s těmito divadly či soubory: Divadlo NoD, Městské divadlo Kladno, Činoherní studio Ústí nad Labem, Lenka Vagnerová & Company, Divadlo F. X. Šaldy Liberec, Losers Cirque Company, Tygr v tísni. Hraje v kapelách Fekete Seretlek a P/\ST. Poslední roky často skládá hudbu pro divadelní inscenace.

Dan Kranich (*1992) se narodil v Šumperku. Studoval herectví na Katedře alternativního a loutkového divadla na DAMU v Praze. V roce 2016 se stal členem Naivního divadla Liberec, nyní je členem Jihočeského divadla v Českých Budějovicích, kde se začíná uplatňovat i režijně. Spolupracoval například se Studiem Damúza, s Divadlem Letí či s Divadlem NoD.

Související