V diáři. Kulturní tip Alžběty Jungrové

Fotografka Alžběta Jungrová, foto: archiv umělkyně

Na čem právě pracujete a kde teď můžeme vidět vaše fotografie? 

Právě teď jsem vystavuji v pražské Trafo Gallery (Exit, prodlouženo do 11. 3. 2020) svou volnou tvorbu za posledních pět let a současně v pražském Domě fotografie máme dokumentární skupinovou výstavu se 400 ASA, ke je naším čestným hostem Paolo Pellegrin z agentury Magnum (400 ASA: Prostě dokument…, do 3. 5. 2020).

Mám rozpracovaných několik dlouhodobých projektů, mimo jiné třeba knihu o českých tradicích, pokračuji ve spolupráci s dalším výtvarníkem, čímž navazuji na soubor v Trafačce…, je toho hodně!

Jakou výstavu jste v poslední době navštívila? 

Poslední výstava byla Petra Síse v Centru současného umění DOX (O létání a jiných snech). Je nádherná, inspirativní a velmi mne dojala. Mám moc ráda jeho knihy.

Co vám rozhodně nesmí uniknout? 

Chystám se do Veletržního paláce, kde byl ve čtvrtek Grand Opening nové sezóny. Na víkend mám také naplánovanou výstavu Michaëla Borremanse v Rudolfinu (The Duck, končí 12. 4. 2020).

Alžběta Jungrová
Podívejte se na rozhovor, který jsme s Alžbětou Jungrovou dělali  v rubrice QS v roce 2018, zdroj: ČT art

Alžběta Jungrová

Alžběta Jungrová začala fotografovat už na základní škole. Ve své fotografické tvorbě se věnuje zejména dokumentu a reportáži. Fotografovala v Kambodži, pásmu Gazy, Kolumbii nebo Afghánistánu a Pákistánu. Věnuje se ale také například fashion, portrétní nebo reklamní fotografii. Jungrová rovněž stála, coby zakládající členka, u zrodu skupiny 400 ASA.

Související