1349 + Kampfar + Afsky

15. 10. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://futurum.musicbar.cz/
Místo
Futurum Music Bar
Zborovská 82/7, Praha
zobrazit na mapě

Kapely 1349, Kampfar a sólový projekt Afsky vystoupí 15. října ve Futurum Music Club.

Norští 1349 mají hudebně i vizuálně kořeny v druhé vlně norského black metalu. Jejich zvuk je plný bzučících kytar, blastbeatů, satanistických textů a nečistých vokálů. Jejich rané nahrávky jako Liberation nebo Beyond the Apocalypse, jsou charakteristické nízkou produkcí a fanoušky si získaly díky někdy až přehnané fyzičnosti a agresivitě. Těmto svým zvukovým a estetickým počátkům a své identitě zůstávají 1349 stále blízko, jak dokazuje například album Massive Cauldron of Chaos z roku 2014.

Ve Futuru je doplní taktéž norská formace Kampfar, jejíž název pochází ze starobylého severského bojového pokřiku. Tato kapela už skoro 30 let vedená majitelem zabijáckého hlasu Dolkem má atmosférou blízko třeba k Enslaved, ale ve svém pagan blacku, kde se promítá též neoklasika či vikingský folk, neubírá na obrátkách ani v momentech, kdy se přechází do majestátních hymnických pasáží.

Večer otevře sólový projekt Afsky Oleho Luka, který vychází z tradičního black metalu a mísí v něm prvky lidové hudby a doomu.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články