42+PEOPLE: Softer Skills

16. 12. 2023 19:30, Praha

Typ akce
Divadlo
web
https://www.420people.org/
Místo
Studio Maiselovka
Maiselova 4, Praha
zobrazit na mapě

Projekt 42+PEOPLE souboru současného tance 420PEOPLE přináší druhou premiéru s názvem Softer Skills v choreografii Edana Gorlicki. Představení Softer Skills je komorní a zároveň velmi působivé představení představující životní pouť tří žen s bohatými zkušenostmi nasbíranými za desítky let na jevišti i mimo něj. Diváci se intimním způsobem seznámí s jejich životními postoji prostřednictvím znalostí a dovedností, které nabyly během taneční kariéry. Tyto ženou jsou umělkyně, učitelky, kolegyně, matky, blízké osoby, a každá z nich je i královnou umění. Naživo, zblízka a odvážně divákům poodhalí svůj pohled na to, co znamená být tanečnicí. Jsou hrdé na to, že věk může být jen číslo a že tělo může mít neomezené možnosti.

Softer Skills označuje skupinu charakterových vlastností, které lidem umožňují fungovat a orientovat se v ne-obyčejných situacích. Komunikace, týmová práce, přizpůsobivost, řešení problémů, emoční inteligence a mnoho dalších věcí, které člověk bere jako samozřejmost mnohdy samozřejmé ale nejsou. A co teprve v umění a současném tanci? V překladu měkké dovednosti jsou v současném tanci zcela zásadní, protože představují neviditelnou nit, která spojuje celou strukturu představení. Dodávají totiž uměleckému výkonu hloubku a bohatost. Umožňují umělcům překračovat hranice fyzického světa a stvořit podmanivá vyprávění, která vyvolají u diváků hlubokou odezvu.

Co nám tanec všechno přináší? Jak si obohatíme své základní životní postoje, pokud zasvětíme své životy, těla, čas, energii, zájem a péči této formě umění? O co se můžeme podělit? A udělali bychom to všechno znovu?

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články