5:59 na scéně: Kde domov můj?

13. 5. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Divadlo
web
https://vzlet.cz/
Místo
Vzlet
Holandská 669/1, Praha
zobrazit na mapě

„Kde domov můj?“ je známé z jedné písně, ale proč to nevzít jako obecnou otázku. Právě jí by chtěli aktéři zastřešit druhý díl jevištní verze podcastu 5:59.

Lenka Kabrhelová si pozvala nové hosty, kteří přijdu vyprávět své příběhy. Lukáš Vlášek z redakce Seznam Zpráv přináší shrnutí svých zjištění v kauze lánské obory a jejích hlavních protagonistů – a bude to výživný příběh plný divočiny. Divočiny velmi české. Do „divočiny“ daleko od českých hranic vyráží vlakem Jiří Krejčík, s nímž se – po kolejích – diváci vydají po Indii, jejích nádražích, a tak trochu na vlně bollywoodských filmů. Do jiného koutu světa jezdil dobrodruh a vědec, fascinující osobnost českých dějin Alberto Vojtěch Frič, jehož osud ve fotografii představí Yvonna Fričová. Diváky čeká i cesta Masarykovy busty, a to opět vlakem.

Příběhy, které vycházejí z domova, aby se možná zase vrátily zpět, čekají pod moderátorskou supervizí hvězdy českého podcastového nebe Lenky Kabrhelové a jejího dvorního sound designéra Martina Hůly, který se opět rozpovídá.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články