58. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

28. 6. 2024 - 6. 7. 2024, Karlovy Vary

Typ akce
Festival
Místo
Karlovy Vary – různá místa
, Karlovy Vary
zobrazit na mapě

58. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary proběhne od 28. června do 6. července 2024.

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je největší filmový festival v České republice a nejprestižnější filmový festival ve střední a východní Evropě. Jako jeden z nejstarších je zařazen do kategorie A (tj. nespecializovaný festival se soutěží celovečerních hraných filmů) například spolu s festivaly v Cannes, Berlíně, Benátkách, Locarnu, San Sebastianu, Montrealu, Šanghaji nebo Tokiu. Mezi filmaři, buyery, distributory, sales agenty a novináři je považován za nejdůležitější událost ve střední a východní Evropě vůbec.

Festival představí každoročně na 200 filmů z celého světa a pravidelně se na něm objevují slavní a významní filmoví tvůrci. MFF Karlovy Vary je určen laické i odborné veřejnosti a nabízí svým návštěvníkům pečlivě koncipovaný program, kvalitní zázemí a široký servis služeb.

MFF Karlovy Vary představuje každý rok přibližně 200 filmů z celého světa. Řadu filmů zhlédnou diváci exkluzivně na MFF Karlovy Vary, některé se díky festivalovému uvedení dostanou do české či zahraniční distribuce, na televizní obrazovky nebo do programu jiných festivalů. S výjimkou snímků v retrospektivách jsou všechny filmy natočeny v uplynulém roce a jsou uvedeny v České republice vůbec poprvé – řada z nich ve světové, mezinárodní nebo evropské premiéře.

Největší pozornost je věnována tradičním programovým sekcím – Hlavní soutěži, do které jsou vybrány pouze celovečerní snímky natočené v uplynulé sezóně a dosud neuvedené v mezinárodní soutěži na jiném festivalu a sekci Proxima, mezinárodní soutěži dávající prostor moderní filmové tvorbě z celého světa, která je místem pro filmaře čekající na objevení i pro renomované autory hledající nové definice své tvorby. Dále jsou pro diváky sestaveny tematické přehlídky, unikátní retrospektivy či pocty výjimečným světovým tvůrcům.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články